פרייס אינדסטריז משקיעה  14.5 מיליון דולר בהרחבת מפעלה

פרייס אינדסטריז משקיעה 14.5 מיליון דולר בהרחבת מפעלה

פרייס אינדסטריז הודיעה על הרחבה בגובה של 14.5 מיליון דולר קנדיים של המפעל ומרכז הפיתוח שלה בוינפג, מהלך שיוביל ליצירת 150 מקומות עבודה חדשים.

פרייס אינדסטריז הודיעה הרחבה בגובה של 14.5 מיליון דולר קנדיים של המפעל ומרכז הפיתוח שלה בוינפג, מהלך שיוביל ליצירת 150 מקומות עבודה חדשים.
גארי פרייס, יו”ר פרייס גרופ ציין במסיבת עיתונאים כי ההרחבה שתסתכם בכ-50 אלף רגל מרובע, תכלול בניית מרכז הדרכה שיהווה את המילה האחרונה בתחום ומעבדת ניסיונות משוכללת. בנוסף, יוגדלו קווי הייצור ומכסת העובדים של החברה הנחשבת ליצרנית הגדולה ביותר של מערכות מיזוג אוויר, חימום ואוורור בצפון אמריקה לשוק המסחרי, כולל מערכות מתקדמות לבתי חולים ומעבדות. בנוסף, בבעלות החברה אחת מהמעבדות המתקדמות בעולם להפחתת עוצמת הרעש של המזגנים ומרכזי מכירות ותמיכה טכנית בפיניקס, אטלנטה ומיניאפוליס.
ההרחבה תמומן בין היתר אמצעות הלוואה בגובה 10 מיליון דולר מתוכנית לעידוד השקעות של פרובינציית מניטובה, מלגה בת 1.5 מיליון דולר להכשרה וקליטת עובדים חדשים וסיוע כספי בסך 800 אלף דולר של עיריית ויניפג המושתת על הקלות בארנונה ומיסים עירוניים נוספים. מפרייס נמסר כי עלות ההרחבה גדולה יותר בקנדה מאשר בארה”ב והיסה היחידה למהלך הוא התגייסות המדינה והעירייה לנושא.
יחד עם זאת, המתנגדים למהלך טוענים כי פרייס עדיין מעדיפה להותיר את ייצור מרבית מערכות המיזוג המוזלות שלה בארה”ב, ואילו בקנדה להתמקד בייצור ופיתוח של המערכות היותר יקרות ומוצרי נישה והייטק שמטבע הדברים נמכרים בהיקף קטן משמעותית.
למרות שתעשיית מיזוג האוויר המסחרי בצפון אמריקה עדיין לא התאוששה מהמיתון העולמי של 2008-9, פרייס ציינה כי כמות עובדיה צמחה מאז שנות ה-90 מ-500 לכדי מעל 2,400 כיום, 850 מתוכם בויניפג.


פי.סי.חץ