מדינת ניו יורק מעניקה מזגנים לשכבות החלשות

מדינת ניו יורק מעניקה מזגנים לשכבות החלשות

רגע לפני העונה הלוהטת, מדינת ניו יורק נחלצת לעזרת השכבות החלשות.

רגע לפני העונה הלוהטת, מדינת ניו יורק נחלצת לעזרת השכבות החלשות. מושל המדינה אנדרו קומו הכריז לאחרונה על מתן מערכות מיזוג אוויר למשקי בית מהעשירון התחתון על בסיס צרכים רפואיים.
המהלך החשוב המעוגן בתקנה חדשה עליה מופקדת בפועל התוכנית הממשלתית לסיוע בהוצאות האנרגיה של משקי בית שראשיהם סובלים ממוגבלות רפואית קבועה או זמנית, זכה לתקציב בגובה 3 מיליון דולר ונועד להקל על הנהנים ממנו מהחום הכבד שממתין מעבר לפינה.
התוכנית מיועדת בפועל לסייע לתושבי מדינת ניו יורק הסובלים מבעיות רפואיות דוגמת קשישים וילדים חולים מהשכבות החלשות, להתמודד בהצלחה עם הטמפרטורות הגבוהות שמזמן הקיץ. “ברצוני לעודד משפחות הזקוקות לסיוע להירשם לתוכנית לקבלת מערכות מיזוג אוויר חינם אין כסף על מנת שאלה יותקנו לפני שהטמפרטורות הגבוהות מגיעות”, אמרה קריסטין פראוד, סגן יו”ר תוכנית הסיוע המיוחדת.
ההרשמה נפתחה בראשון למאי ועל המועמדים המעוניינים ליהנות מההטבה הנאה, לצרף לבקשותיהם מסמכים המעידים על מצבם הרפואי והכלכלי כולל מסמכים החתומים על ידי בתי חולים, רופאים וכדומה. נודע כי הוועדה תמיין את הפונים על בסיס של מהירות פנייתם והתאמתם לתוכנית.
“המטרה שלנו היא להקל על האזרחים השרויים במצוקה כלכלית וסובלים מבעיות רפואיות, בהתמודדות עם עומס החום הצפוי בעונה החמה”, אמר המושל קומו בהודעה לעיתונות על המענק החדש.
במקביל פורסם כי חברת טריין עורכת בימים אלה רוד שואו ברחבי ארה”ב, באמצעות שתי משאיות ענקיות עליהן הועמסו החידושים האחרונים של החברה לתחום המיזוג, קירור, חימום ואוורור לשוק המסחרי. מדובר בקו הצ’ילרים, משאבות החום ומערכות מסחריות נוספות, החדש לקיץ 2014.
 


פי.סי.חץ