פנסוניק אינדונזיה רשמה עלייה בת 6 אחוז במכירות הרבעון הראשון

פנסוניק אינדונזיה רשמה עלייה בת 6 אחוז במכירות הרבעון הראשון

“החל מחודש יוני המכירות של מזגני פנסוניק באינדונזיה עלו בשיעור של 18 אחוז”

 
פנסוניק גובל אינדונזיה, חברת הבת של תאגיד פנסוניק ואחת מהחברות האלקטרוניקה המובילות במדינה האסייתית, רשמה רשמה עלייה בת 6 אחוז במכירות הרבעון הראשון של שנת 2014 הרבה בזכות חטיבת מיזוג האוויר שלה. 
ראוי לציין כי החטיבה תרמה 39 אחוז מכלל המכירות של החברה ברבעון. “החל מחודש יוני המכירות של מזגני פנסוניק באינדונזיה עלו בשיעור של 18 אחוז”, ציין נשיא ומנכ”ל החברה הירושי סוגה (Hiroyoshi Suga) במסיבת עיתונאים שכינס לרגל הההכרזה על התוצאות המעודדות.
לדברי סוגה, ההישג המרשים מזניק את אינדונזיה לאחד משלושת השווקים המובילים של החברה ברבעון הראשון (שנת הכספים ביפן מתחילה בחודש אפריל ולכן הרבעון הראשון חל בחודשים אפריל-יוני, התקופה הנחשבת לרבעון השני במערב),  ביבשת אסיה לצד מלזיה ויפן כמובן. 
“אני שמח שהחברה הצליחה לגדול למרות חוסר היציבות הכלכלית הנובעת בעיקר מהפיחות שחל במטבע המקומי: רופיה בהשוואה לדולר האמריקני, דבר שהוביל לעליית מחירים ניכרת”.
בנוסף לביקוש הרב למסכי  לד שרשמו עלייה של 74 אחוז ברבעון הראשון בהשוואה לתקופה המקבילה, סוגה ציין כי לגידול במכירות אחראית במידה רבה חטיבת מיזוג האוויר שהיקף מכירותיה עלה בכ35- אחוז בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2013. הסיבה לכך לדברי סוגה, היא המודעות הרבה לחסכון באנרגיה שמגלים הצרכנים באינדונזיה ואשר הובילה למכירות נאות של סדרות מזגני האינוונטר על כל גווניהן.
על מנת לחזק את מכירות המזגנים של פנסוניק באינדונזיה, מתכוונת החברה להשיק בקרוב קו חדש של מזגנים בעלי דירוג אנרגטי A ואולם במחיר מוזל יחסית כדי לעודד את הצרכנים הפוטנציאלים לשקול החלפת המזגנים המיושנים והבזבזניים. במקביל, מתכוונת פנסוניק להגביר את נוכחותה בשוק הקניונים והמרכזים המסחריים, שוק שנהנה משגשוג נאה בשנים האחרונות, עם שלל הפתרונות שיש לה בתחום ה-VRF, מערכות מקוררות מים וכדומה. שוק נוסף עליו בונה החברה הוא המגזר הממשלתי: מכירת מערכות מיזוג אוויר וקירור משולבות במערכות מכשור ובקרה ומערכות אבטחה לחללים גדולים ובנייני משרדים. “אנחנו מתכוונים להמשיך לדחוף את מכירות המזגנים שלנו ולרשום עלייה של כ-8-10 אחוז בתחום זה עד סוף השנה”.


פי.סי.חץ