יצרני המזגנים המפוצלים ייהנו מגידול של כ-9% עד 2018

יצרני המזגנים המפוצלים ייהנו מגידול של כ-9% עד 2018

דו”ח חדש קובע כי צפוי גידול של 8.93% בשוק המזגנים המפוצל העולמי בשנים 2013-2018.

 
דו”ח חדש קובע כי צפוי גידול של 8.93% בשוק המזגנים המפוצל העולמי בשנים 2013-2018. על מנת להגיע לנתון הנ”ל חיברו מחברי הדו”ח את גודל השוק הכללי, חלוקה גיאוגרפית שלו (ארה”ב, אירופה, אסיה והמזרח התיכון  ואסיה פסיפיק) ולאחר מכן חילקו אותו בהתאם לסגמנטים כגון: מערכות VRF, מערכות מיני מרכזיות, מרכזיות ומזגנים מפוצלים תוך כדי ניתוח פעילות השחקנים המרכזיים בכל שוק.
עורכי הדו”ח מציינים כי יצרניות המזגנים המפוצלים המובילות בתבל הן: דייקין, קרייר, גרי, אינגרסול- ראנד, ג’ונסון קונטרול, מידאה, מיצובישי, פנסונק ו-LG. לדבריהם הגידול הצפוי בקטגוריית המפוצלים נובע מכך שיותר ויותר מדינות נותנות את הדעת לנושא החיסכון באנרגיה והתייעלות אנרגטית, והמגמה בולטת במיוחד בארה”ב, איחוד האמירויות וסעודיה שאימצו לאחרונה חקיקה מחמירה בשימוש במקורות אנרגיה חלופיים וקררים ידידותיים לסביבה ובמקביל, צמצום השימוש במקורות אנרגיה קונבנציונליים. שלא לדבר על כך כי הממשלות של אותן מדינות ומדינות נוספות מציעות שורה ארוכה של תמריצים והטבות לצרכנים שיבחרו לעבור למערכות מיזוג וקירור ירוקות דבר שמורגש היטב כבר כיום במכירות הענף.
לדברי הדו”ח גורם נוסף משמעותי לגידול הצפוי במכירות קטגוריית המפוצלים אחראי במידה רבה העלייה בתחום הבניה למגורים ולמסחר כתוצאה מההתאוששות בכלכלה העולמית שסבלה כידוע מהאטה ממושכת. שוק הנדל”ן באופן כללי הפך את עורו ונראה כי ישנו גידול מרשים בבניית בתים ובניינים חדשים ברחבי תבל. גידול זה יבוא בין השאר לידי ביטוי בגידול של הפעילות בתעשיית מיזוג האוויר בעולם במשך השנים הקרובות.
במקביל, דווח כי מסתמן גידול של כ-6% במכירות המזגנים הניידים ברחבי תבל בתקופה הנידונה: 2013-2018 אשר נובע בעיקר מכך שהם אינם מצריכים הקמת תשתית חיצונית נרחבת, תחזוקה מורכבת והכי חשוב: ניתן להזיזם מחדר אל חדר ומחלל אחד למשנהו לפי צרכיו ודרישותיו של המשתמש. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מדובר במערכות משלימות ולא כתחליף למערכות המיזוג הסטנדרטיות, בעיקר במקומות בעייתיים יחסית מבחינת התקנת תשתית של מערכות מיזוג מרכזיות או מיני מרכזיות ועל תקן פתרון קירור נקודתי לחנויות, משרדים, עסקים וכדומה.
 


פי.סי.חץ