עלייה בת 6 אחוז ברווחי אינגרסול- ראנד הודות למיזוג

עלייה בת 6 אחוז ברווחי אינגרסול- ראנד הודות למיזוג

תאגיד אינגרסול-ראנד, חברת האם של יצרנית מערכות מיזוג האוויר טריין ויצרנית מערכות הקירור תרמו קינג, דיווח על רווח גבוה מהצפוי ברבעון השלישי של שנת 2014.

מדובר בעלייה של 6 אחוז הודות בעיקר למכירות של מערכות מיזוג, קירור וחימום כשאת עיקר הרווח סיפקו מערכות הקירור של חברת תרמו קינג. יש לציין כי עסקי המיזוג והקירור של אינגרסול- ראנד פונים אל המגזר הביתי והמסחרי כאחד ואחראים ללמעלה מ-75 אחוז מהרווחים של הקונצרן האמריקני הוותיק.
מאינטרסול-ראנד נמסר כי מכירות תרמו קינג רשמו עלייה נאה ברבעון האחרון הודות לעלייה במכירות משאיות קירור בשוק האמריקני, עלייה הקשורה בשיפור ההדרגתי של הכלכלה בארצו של הדוד סאם. יחד עם זאת, בחברה צופים כי בסך הכל שנת 2014 המתקרבת אל סיומה, תטמון בחובה עלייה צנועה יחסית בפעילות התעשייתית של החברה בשל ההאטה השוררת בתעשיית הבנייה.
נכון לכתיבת שורות אלה, אנליסטים מעריכים כי הרווח פר מניה של התאגיד יסתכם עד סוף השנה ב-3.20-3.24 דולר. 
הרווח הנקי לבעלי המניות צמח ברבעון שהסתיים ב-30 לספטמבר, ב-76 אחוז לכדי 293.1 מיליון דולר, או 1.07 דולר למניה. הרווח צמח בסך הכל בשיעור 5.3 אחוז לכדי 3.39 מיליארד דולר. אנליסטים מעריכים כי הרווח יסתכם בתום השנה ב-1.04 דולר פר מניה ובסך הכל יגיע ל-3.35 מיליארד דולר. ראוי לציין כי בעת הדיווח נסגרו מניית אינגרסול- ראנד על 58.34 דולר בבורסה לניירות ערך בניו יורק.
 


פי.סי.חץ