גרי מובילה במיחזור מזגנים ומכשירי אלקטרוניקה מזהמים

גרי מובילה במיחזור מזגנים ומכשירי אלקטרוניקה מזהמים

נאה דורש נאה מקיים.

גרי לא רק מייצרת מערכות מיזוג חכמות וירוקות למדי אלא לקחה על עצמה להוביל את נושא מיחזור מזגנים ומכשירי אלקטרוניקה נוספים באמצעות הקמת מרכזי מיחזור ייעודיים ומתקדמים שנועדו להקטין את זיהום האוויר הנגרם מהשימוש במוצריה.
נכון לכתיבת שורות אלה, החברה הסינית הרבלאומית מפעילה ארבעה מרכזים כאלה הקרויים "e-cycling"  מאז שנת 2012, ואשר עושים שימוש בטכנולוגיות הכי מתקדמות בתחום החשוב.
"אנו מייצרים מזגנים בעלי יעילות אנרגטית גבוהה, אבל גם רוצים לתרום את חלקנו לסביבה באמצעות מיחזור מכשירי אלקטרוניקה ישנים ומזהמים", הבהיר נשיא גרי, Dong Mingzhu.
"על פי נתוני משרד המסחר, כ-100 מיליון מכשירי חשמל גדולים אלקטרוניים - טלוויזיות, מקררים, מכונות כביסה, מזגנים ומחשבים - נגרסים בסין בכל שנה מאז 2010. כמות המכשירים הנגרסים גדלה בשיעור של כ-20 אחוז מדי שנה, ולכן מחובתנו החברתית לקחת חלק בתהליך המיחזור".
מגרי נמסר כי מרכזי המיחזור אינם מוגבלים למוצרי החברה בלבד אלא פתוחים בפני המוצרים המתחרים כאקט חברתי מופגן, וחומר הגלם הנותר בתום התהליך נמכר לחברות המתמחות בחומרים ממוחזרים. כל אחד מארבעת המרכזים מגלגל כ-140 מיליון יואן בשנה (22.8 מיליון דולר), סכום נכבד שמאפשר להם לשמש כיחידות רווח לכל דבר.
ארבעת המרכזים המפוזרים בארבעה מהפרובינציות המרכזיות של המדינה האסייתית, כדי לתת מענה מיטבי לגריסה ההולכת וגדלה לאור שינוי הרגולציה הירוקה בסין. בשנת 2012 הכריזה ממשלת סין כי תעניק תמריצים והטבות לחברות שיקימו מרכזי מיחזור למוצרי אלקטרוניקה לשדרוג איכות הסביבה והקיימות הן עבור החברות והן עבור הלקוחות.
"גרי אינה צריכה לפעול לבד במגזר מיחזור מכשירי חשמל ואלקטרוניקה. אנו מקווים שיותר ויותר יצרני אלקטרוניקה סיניים יצטרפו אלינו כדי להפוך את הסביבה טובה יותר ולהשיג פיתוח בר קיימא, הן לחברות וצרכנים ", אמר דונג.
על המאמצים הנרחבים שהוא עושה בנידון, זכה דונג בחודש ספטמבר האחרון לעיטור כבוד מטעם תוכנית איכות הסביבה וההתחממות הגלובלית של האום לתחום האורבני. בהחלט לא מזיק ואף מועיל שהפיתוח האחרון והמהפכני של גרי הוא מזגן הפועל באמצעות אנרגיה סולארית.
חברת הענק שיושבת במחוז גואנדונג, בירת מיזוג האוויר העולמית, יצאה לאחרונה בקמפיין נוסף שנועד להקטין את ממדי הנזק האקולוגי ובמרכזו ניצבים מזגני האינוונטר שלה אותם נקראים הצרכנים לרכוש כתחילף למערכות המיזוג הישנות והבזבזניות.
הקמפיין מציע לכל צרכן הנחה בת 1,000 יואן, 163 דולר, בעת רכישת מזגן האינוונטר המתקדם והידידותי לסביבה בחנויות הנבחרות. ראוי לציין כי הקמפיין שעושה נפשות לשימוש בטכנולוגיות ירוקות, זיכה את תעשיית המיזוג המקומית בנקודות רבות בקרב שוחרי הסביבה.
"אנחנו נחושים להגיע לפיתוח בר-קיימא על ידי החדרת טכנולוגיה מתקדמת ובעלת חשיבות רבה לשמירה על איכות סביבה," אמר דונג.


פי.סי.חץ