עסקת היטאצ’י תניב ל’ג’ונסון’ כ-2.6 מיליארד דולר במכירות

עסקת היטאצ’י תניב ל’ג’ונסון’ כ-2.6 מיליארד דולר במכירות

תאגיד ג’ונסון קונטרול צופה כי שיתוף הפעולה עם חברת היטאצ’י יניב כ-2.6 מיליארד דולר במכירות בשנת 2016, הודות להגדלת נתח השוק שלה בשווקים השונים ברחבי אסיה.

חברת מיזוג האוויר ממילוואקי, ויסקונסין, חשפה פרטים על ההסכם שחתמה עם חברת המזגנים היפנית בדוח הרבעוני האחרון שלה, כשנה אחרי חתימת העסקה עם היטאצ’י שיצאה לפועל רק בסוף שנת 2014. ראוי לציין כי רק באביב הקרוב צפויים להתקבל כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים כדי שהעסקה תאושר.
מג’ונסון קונטרול נמסר כי חלוקת הרווחים במיזם המשותף תהיה: 60% לה ו-40% לשותפתה. אין ספק שהעסקה המדוברת תפתח בפני שתי חברות הענק דלתות לשווקים חדשים ותעניק להן הזדמנויות לחזק את כוחן בשוק העולמי. כך למשל, ג’ונסון שמותג המיזוג והחימום המרכזי שלה הנו יורק, תקבל באמצעות היטאצ’י כניסה ישירה לשוק היפני ולשוק הסיני ואילו היטאצ’י תוכל לחזק מעמדה באמצעות מערך ההפצה של ג’ונסון בשוק הצפון אמריקאי.
“השילוב הזה שלנו ושל היטאצ’י בתחום מיזוג האוויר והאוורור המסחרי, הוא ראשון במעלה וברור לכולנו כי הוא עשוי לשדרג את שתי החברות גם יחד”, אמר אלכס מולינארולי, נשיא ויו”ר ג’ונסון קונטרול. לדבריו, ג’ונסון קונטרול תשקיע כ-525 מיליון דולר במיזם המשותף וצופה להגיע לשולי רווח של 4-5 אחוז בתוך כשנה.
את שנת הכספים 2014 סיימה ג’ונסון קונטרול עם מכירות של כ-10 מיליארד דולר, גידול נאה בשיעור של כ-10 אחוז הודות להתאוששות ענף הנדל”ן בעיקר בארה”ב. אשתקד רכשה החברה את יצרנית מערכות האוורור וחלקי חילוף למאווררים Air Distribution Technologies תמורת 1.6 מיליארד דולר.
מכירות הרבעון הראשון של 2015 שהסתיים ב-31 לדצמבר כמקובל בארה”ב, עלו ב-5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-3.5 מיליארד דולר, ואילו רווחיה של ג’ונסון קונטרול רשמו גידול של 38 אחוז לכדי 201 מיליון דולר.


פי.סי.חץ