דייקין תקים מפעל חדש בטקסס בעלות של 417 מיליון ד’

דייקין תקים מפעל חדש בטקסס בעלות של 417 מיליון ד’

המפעל החדש יעסיק כ-2800 איש בשלב הראשון, רובם מועסקים כיום בחברת הבת גודמן אותה רכשה דייקין בשנת 2012 תמורת 3.7 מיליארד דולר.

דייקין, יצרנית מערכות מיזוג האוויר, קירור וחימום היפנית הודיעה על התרחבותה באזור טקסס באמצעות הקמת מפעל חדש בסמוך ליוסטון, בעלות של כ-417 מיליון דולר. המפעל החדש יעסיק כ-2800 איש בשלב הראשון, רובם מועסקים כיום בחברת הבת גודמן אותה רכשה דייקין בשנת 2012 תמורת 3.7 מיליארד דולר.
יחד עם זאת, המפעל המיועד ייצר כ-800 מקומות עבודה חדשים עבור תושבי מחוז האריס שבו הוא יוקם. זהו מהלך גדול של התרחבות, מהלך של הבעת אמון בכלכלה האמריקנית ובגודמן”, אמר סאם ביקמן, סגן נשיא חברת גודמן. ביקמן הוסיף כי המפעל החדש צפוי לפתוח את שעריו באמצע 2016.
מדובר למעשה בקונסולידציה של שני מפעלים של חברת גודמן ביוסטון לייצור תנורים ולייצור מזגנים עבור תחום המגורים וסקטור המסחר, מרכז הנדסה ושורה של מבנים לוגיסטיים. בנוסף, ימוזגו אל  תוך המפעל העתידי שני מפעלים של החברה במדינת טנסי. בנוסף, יכיל הקמפוס החדש שיתרע על 90 אקרים, מרכזי שירות לקוחות, הפצה ומחקר ופיתוח לצד מחלקות נוספות הקשורות לתחומי פעילותו.
חברת דייקין מאוסקה, יפן, מחזיקה כיום במפעלים ב-18 מדינות ומחזיקה בנציגויות בכ-90 מדינות. טקאשי אביסו, מנכ”ל ויו”ר גודמן ציין כי “החזון שלנו הוא לייצר במפעל החדש כל מה שהצרכנים האמריקנים צריכים כשמדובר במיזוג אוויר”. דייקין שמפיצה את מוצריה בצפון אמריקה באמצעות סיטונאים שמוכרים למשווקים מורשים, מאמינה שהמפעל החדש והמשולב יאפשר לה לשדרג את איכות מוצריה, את שירות הלקוחות, שיתוף הפעולה ושביעות הרצון של עובדיה.
 


פי.סי.חץ