צירון הישראלית תקים בית זיקוק בליבריה

צירון הישראלית תקים בית זיקוק בליבריה

 
בתי זיקוק צירון העוסקת במתן שרותי יעוץ ויזום עסקאות בתחום בתי זיקוק חתמה על מזכר הבנות עם חברה מליבריה בשם ERLL - ECOWAS Refinery Liberia Limited, לצורך הקמתו של בית זיקוק אשר יאותר על ידי החברה. 
רוני קופרברג, מנכ”ל בתי זיקוק צירון: "האסטרטגיה של החברה הינה להפוך לשחקן משמעותי בתחום האנרגיה במערב אפריקה. היבשת עשירה בנפט גולמי אך עניה בתזקיקי נפט הדרושים לתמוך בצמיחה המהירה של מדינות אפריקה. ההזדמנות טמונה ביכולת להקים בתי זיקוק במהירות ובזול וניתן לעשות זאת רק באמצעות הקמת בתי זיקוק מחודשים או העתקתם ממקומות אחרים בעולם לאפריקה וזהו תחום המומחיות שלנו. אנו מאמינים כי מעורבותנו בהקמת בתי זיקוק ביבשת, בין אם בגאנה כפי שדיווחנו לאחרונה ובין אם בליבריה או במדינות אחרות תסייע לייצר ערך לבעלי המניות של החברה”.
ECOWAS - Economic Community of West African States, אשר נוסדה מכוח אמנת לאגוס בשנת 1975, ומטרתה העיקרית הינה לקדם שיתוף פעולה כלכלי של מדינות מערב אפריקה, וליבריה ביניהן, על מנת לעלות את רמת החיים של האוכלוסייה, ולשמור על יציבותן הכלכלית של המדינות באזור זה, העניקה ל-ERLL את הזכות להשתמש בשמה בכל הנוגע לפרויקט.
ERLL זכתה במכרז רשמי של חברת בתי זיקוק לנפט של ליבריה, LPRC - Liberian Petroleum Refinery Company, שהינה בבעלות מלאה של ממשלת ליבריה, להגשת תכניות ובדיקת היתכנות להקמת בית זיקוק בליבריה עם כושר ייצור של עד  100 אלף  חביות נפט ביום. 
על פי מזכר ההבנות, בתי זיקוק צירון ו–ERLL ישתפו פעולה במסגרת חברה שתוקם או באמצעות ERLL, למטרת רכישה, שיפוץ והקמה מחדש של בית זיקוק בליבריה, אשר החברה תיתן את שירותיה המקצועיים להקמתו ותפעולו.


פי.סי.חץ