מיצובישי תקים מפעל מזגנים ומרכז לוגיסטי חדשים בתאילנד

מיצובישי תקים מפעל מזגנים ומרכז לוגיסטי חדשים בתאילנד

תאגיד מיצובישי אלקטריק הודיע כי מיצובישי אלקטריק קונסומרס פרודקטס, חברת הבת שמייצרת מזגנים בתאילנד, עומדת להרחיב את המפעל והמרכז הלוגיסטי שלה באמצעות בניית אתר חדש ומתקדם בפרובינציית צ’ונבורי במטרה להגדיל את מכירות מערכות המיזוג באסיה ואזורים נוספים.

מיצובישי מתכוונת להשקיע בבניית המפעל והמרכז הלוגיסטי החדשים כ-10 מיליארד ין (87 מיליון דולר). האתר, שישתרע על כ-53 אלף מ”ר, יתחיל לשמש כמחסן הפצה עוד במהלך הקיץ הנוכחי. מהחברה נמסר כי הכוונה היא לשלב באמצעות המרכז החדש את ארבעת אתרי הלוגיסטיקה של מיצובישי בתאילנד. זאת כדי להקטין במידה ניכרת את ההוצאות הלוגיסטיות בייצור והפצת מערכות מיזוג אוויר ברחבי המדינה והיבשת.
קווי הייצור במבנה הבטון העצום, בגובה שתי קומות, צפויים להיפתח במהלך שנת 2016, מהלך שיגדיל את כושר הייצור של החברה מחמישה מיליון מזגנים כיום לשבעה מיליון מזגנים בשנת הכספים המסתיימת במארס 2019.
“לא רק שהאתר החדש ישדרג את היכולת הלוגיסטית שלנו, הוא יחזק מאוד את כושר הייצור שלנו”, אמר סו סוזוקי, מנכ”ל מיצובישי אלקטריק קונסומרס פרודקטס (תאילנד). “שוק המזגנים הגלובלי גדל בקצב מהיר, במיוחד בשווקים מתפתחים, ואתר הייצור החדש שלנו הוא חלק מהאסטרטגיה למתן מענה לביקוש הגובר ב-142 מדינות”.
מיצובישי אלקטריק שנוסדה לפני כ-90 שנה נחשבת לאחת מיצרניות מוצרי החשמל והאלקטרוניקה המובילות בתבל. החברה מחזיקה במפעלים לייצור מזגנים גם ביפן, סין ומכסיקו. מחזור המכירות הכולל של החברה הסתכם ב-36 מיליארד דולר בשנת הכספים שהסתיימה במארס 2015. חברת הבת בתאילנד הוקמה ב-1989 ומעסיקה כ-6,000 עובדים.


פי.סי.חץ