צפי לגידול של 9% במכירות ענף המזגנים בסעודיה

צפי לגידול של 9% במכירות ענף המזגנים בסעודיה

מכירות המזגנים בסעודיה צפויות לגדול בשיעור של 9 אחוז במרוצת חמש השנים הבאות, כך עולה מדו”ח חדש שפרסמה חברת הייעוץ הגלובלית TechSci.

הגידול המשוער במכירות נובע מצמיחה בבניית מבנים למגורים ולמסחר, עלייה בטמפרטורות במיוחד בתקופת הקיץ, והגידול הגבוה באוכלוסייה ובאורבניזציה.
גורם חשוב נוסף שאמור לתרום לשגשוג ממנו יהנה ענף המיזוג הסעודי, הינו הגידול בענף התיירות, אשר בא לידי ביטוי בבנייה מואצת של בתי מלון ואתרי נופש ברחבי המדינה שכמובן יהיו מצויידים במערכות מיזוג אוויר.
עוד עולה מהדו”ח שכותרתו “תחזיות והזדמנויות בשוק מיזוג האוויר הסעודי שנת 2020”, כי הביקוש מיוחס בעיקר למערכות מיזוג מתקדמות וחסכוניות באנרגיה, המצוידות בטכנולוגיות סינון אוויר, שליטה מרחוק וכדומה.
מכירות המזגנים צפויות להתמקד במרחב העירוני, בערים כמו ריאד, מדינה וג’דה עקב צפיפות האוכלוסין שבהן והרחבת התשתיות בתחום השיפט שלהן.
על פי מחברי הדו”ח, שוק מיזוג האוויר בסעודיה מחולק לשני מגזרים עיקריים: ביתי (מזגני חלון ומזגנים מפוצלים), ומזגנים מסחריים (צ’ילרים ומערכות VRF).
בעוד שתהליך האורבניזציה וענף התיירות נחשבים למנוע העיקרי של תחום המיזוג הביתי, הגידול בבניית מרכזי קניות ומסחר ופארקים תעשייתיים הוא זה שמניע את תחום המיזוג המסחרי בסעודיה. גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בגידול מכירות הענף בשנים 2015-2020 הינו הבנייה המואצת של תשתיות ממשלתיות ופרויקטי פיתוח שונים.
קארן צ’אצ’י, האנליסטית הראשית בחברת TechSci, מציינת כי הביקוש למערכות מיזוג אוויר בסעודיה הוא פועל יוצא של “הקייצים הארוכים עם טמפרטורות גבוהות במיוחד. בכל הנוגע לרווחים, תחום המיזוג למגורים היה הרבה יותר דומיננטי בשנת 2014 וצפוי לשמור על ההגמוניה שלו לאורך התקופה עליה נכתב הדו”ח, קרי עד שנת 2020. יחד עם זאת, חלקו בשוק המיזוג הכללי עשוי לרדת בהדרגה לאור הצפי לגידול ניכר בשוק המיזוג המסחרי, במיוחד בכל הנוגע לצ’ילרים ברחבי המדינה”.


פי.סי.חץ