כיל החלה להשתמש בטכנולוגיית אגירת אנרגיה מבוססת-ברום

כיל החלה להשתמש בטכנולוגיית אגירת אנרגיה מבוססת-ברום

כיל, יצרנית גלובלית של מוצרים מבוססי מינראלים ייחודיים שמספקת את צרכיה החיוניים של האנושות בעיקר בשווקי המזון, החקלאות והחומרים המורכבים, הודיעה על הטמעתה של טכנולוגיית אגירת אנרגיה מבוססת-ברום במפעל מעכבי הבעירה שלה בקליפורניה.

הסוללה מבוססת הברום משתמשת במערכת EnergyCell של חברת פריימוס, המאפשרת צריכת אנרגיה מרשת החשמל המרכזית וכן הפחתת עלויות החשמל, ובכלל זאת ניהול יעיל של צריכת החשמל תוך ויסות העוצמה בשעות העומס. כיל מעריכה כי צעד זה יביא לחסכון של 16% בשנה בעלויות צריכת האנרגיה העצמאית במפעל, וזאת בלא צורך בכל שינוי בתהליכי הייצור.
סטפן בורגס, מנכ”ל כיל: “הטמעת הטכנולוגיה החדישה במפעלנו בקליפורניה היא הצעד הבא בדרכנו לפיתוח פתרונות אגירת אנרגיה. טכנולוגיה זו תאפשר לנו להפחית את ההשפעות של צריכת החשמל על הסביבה, באמצעות שיפור הביצועים ושימוש יעיל במקורות מתחדשים. אנו בכיל מאמינים כי טכנולוגיה חדשנית זו טומנת בחובה הזדמנות כלכלית לצד תועלת סביבתית וחברתית”.
אחד האתגרים הגדולים ביותר להטמעה מוצלחת של אנרגיה מתחדשת הוא הצורך להבטיח אספקה רצופה. הפתרון לכך טמון בשימור האנרגיה תוך כדי הייצור שלה, מה שמונע למעשה הפקה של אנרגיה מיותרת.
הסוללה החדשה הוטמעה במתקן בקליפורניה שמתמחה בייצור מעכבי השריפות ארוכי הטווח ממשפחת ה-Phos-Chek, מוצרי הדגל של כיל, המובילה בעולם בפתרונות למניעה ועיכוב התפשטות של שריפות טבעיות, תעשייתיות ועירוניות. סוללות מבוססות-ברום הינן הפתרון האידיאלי לחברות מבחינת אגירה ואחסון של אנרגיה עם זמן פריקה ארוך, כי הן מאפשרות לאחסן את האנרגיה בצורה חכמה יותר ובכך להפחית בצורה משמעותית את הבזבוז שלה. למעשה, הסוללה מאפשרת שליטה בזמני הצריכה, מה שמבטיח צמצום בהוצאות ושרידות של המערכות גם במקרים של הפסקות חשמל לא מתוכננות.
 


פי.סי.חץ