לודן תקים את מתקן הביוגז ה-15 שלה בהולנד

לודן תקים את מתקן הביוגז ה-15 שלה בהולנד

לודן טכנולוגיות סביבה, המתמחה בטיפול בזיהומים תעשייתיים, ייעוץ לחברות בתחומי איכות סביבה ובייזום והקמה של מתקני ביו-אנרגיה, תקים מפעל ביוגז באלמרה, הולנד, בהשקעה של כ-8 מיליון אירו.

Goren Gas Almere, חברת פרויקטים הולנדית בבעלות חלקית של לודן טכנולוגיות סביבה, תחל מידית בהקמת המפעל, המתוכנן לייצר 500 מק”ש גז ירוק, שיוזרם לרשת הגז הארצית בהולנד. 
המפעל מתוכנן להתחיל בייצור בתחילת שנת 2017. 
לודן טכנולוגיות סביבה הקימה, עד כה, 14 מתקני ביוגז, המטפלים בפסולת חקלאית ומייצרים כ-30 מגה- וואט שעה בהולנד ובספרד, והיא מובילת שוק בתחום הגז מפסולת חקלאית בהולנד.
הגז יופק מ-36,000 טון פסולת חקלאית בשנה, והחברה צופה כי השימוש באנרגיה מתחדשת שאינה מזהמת ימנע פליטה מזהמת של 2,300 טון CO2 בשנה. 
במיזם שותפים לודן טכנולוגיות סביבה, Meewind, Berkhof BV ו-Stiching DE. חברת בת של לודן טכנולוגיות סביבה תהיה אחראית על הקמת המתקן בתמורה צפויה של כ-5.8 מיליון אירו. חברת בת נוספת של לודן טכנולוגיות סביבה תהיה אחראית להפעלה של המתקן  לתקופה של 12 שנים וצפויה לקבל תמורה של כ-800 אלף אירו לשנה. 
Berkhof BV היא מהמובילות בתחום איסוף הפסולת החקלאית בהולנד. החברה תהיה אחראית לאספקת 36,000 טון פסולת חקלאית אזורית. השותפים הנוספים הינם Meewind, קרן השקעות המתמחה בפרויקטים אזוריים באנרגיה מתחדשת, ו-Stichting DE, חברה לפיתוח אנרגיה מתחדשת בבעלות המחוז המקומי. מימון החוב יינתן על ידי Rabobank בהולנד.
תדהר גולן, מנכ”ל לודן טכנולוגיות סביבה: “לודן טכנולוגיות סביבה ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום של ייצור אנרגיה ירוקה מפסולת בהולנד תוך מינוף היכולות המוכחות בתחום של ייזום, הקמה והפעלה של מתקנים מסוג זה באירופה. אנו גאים לקחת חלק בתהליך החשוב של הרחבת השימוש באנרגיות ירוקות בעולם. על בסיס הפעילות הנרחבת שלנו בהולנד וספרד  נמשיך לפעול בשווקים אלה כמו גם במדינות נוספות באירופה ובישראל”.
 
 
 


פי.סי.חץ