בלו סטאר תקים שני מפעלים להגדלת כושר הייצור

בלו סטאר תקים שני מפעלים להגדלת כושר הייצור

יצרנית מערכות מיזוג האוויר והקירור המסחרי ההודית בלו סטאר, הודיעה על הקמת שני מפעלים חדשים במטרה להרחיב את כושר הייצור שלה.

 
B Thiagarajan, מנכ”ל בלו סטאר מסר במסיבת עיתונאים כי בכוונת החברה להקים שני מפעלים, האחד בג’מנו והשני בסרי סיטי ליד טאדה, במטרה להגדיל את קיבולת הייצור ולקצר באופן ניכר את מועדי האספקה של מזגני החברה. בנוסף, הוא ציין כי המפעל החדש בסרי סיטי יאפשר לבלו סטאר להפחית כ-7% בעלויות ההובלה של מזגניה בדרום תת היבשת. “אנו מקווים שהמהלך יסייע לנו להגדיל את יכולת הייצור שלנו בכחצי מיליון מזגנים בשנת 2017 הודות לשני המפעלים החדשים”, אמר Thiagarajan.
סך הכל מתכוונת בלו סטאר להשקיע כ-2.2-2.5 מיליון דולר בהקמת אתרי הייצור החדשים שייפתחו עד שנת 2017. 
מהחברה נמסר כי היא משתפת פעולה עם מספר מוסדות אקדמיים בהם המכון הטכנולוגי ההודי במדרס במטרה לשפר את היעילות של המזגנים הסולאריים שאמורים להיות מיוצרים בין היתר במפעלים החדשים.
בלו סטאר מתכוונת להשקיע מאמץ נרחב בשיווק של המזגנים הסולאריים החדשים באמצעות רשת האינטרנט ובעבודה אינטנסיבית מול המפיצים שלה ברחבי הודו, מהלך שיוצג לראשונה בחציון השני של השנה בהשקה חגיגית שתיערך בחנות הדגל שפותחת החברה בניו דלהי ובהמשך בשאר החנויות שצפויות להיפתח ברחבי הודו.
Thiagarajan ציין כי מחירי המזגנים בהודו שומרים על יציבות בשנה הנוכחית ולא צפויות כל העלאות מחיר משמעותיות בענף. לדבריו, מכירות שוק מיזוג האוויר ההודי מסתכמות בכ-44 מיליון יחידות בשנה ואמורות לגדול בכ-15% בשנת הכספים הבאה. בלו סטאר שואפת לגדול בכ-25% ולהגדיל את נתח השוק שלה בכ-10.5-12 אחוז עד תום 2017.
 


פי.סי.חץ