חברת החשמל של בולטימור יצאה בקמפיין ענק לחסכון באנרגיה

חברת החשמל של בולטימור יצאה בקמפיין ענק לחסכון באנרגיה

הבזבוז המשווע של חשמל ואנרגיה בעירם הוציא את ראשי BGE, חברת הגז וחשמל של בולטימור, מרילנד מדעתם.

 
בתגובה לכך ולקראת הקיץ הלוהט, הם יצאו בקמפיין ענק שנועד להוריד את צריכת האנרגיה בקרב האוכלוסיה. את מידת האגרסיביות של הקמפיין, חשו על בשרם לא מכבר כ-72 אלף תושבי העיר הצמודה לבירת ארה”ב, שנותרו ללא חשמל למשך כשש שעות באחד הימים הכי חמים של השנה. אם לא די בכך הרי ש-BGE גרמה לשיבושי חשמל ממושכים בקרב כ-270 אלף בתי אב נוספים באזור, והותירה מאות אלפי תושבים זועמים ללא מיזוג אוויר במשך כתריסר שעות כשהטמפרטורה טיפסה ל-42 מעלות צלזיוס, ומד זיהום האוויר במטרופולין שבר שיא חדש.
אנשי חברת הגז והחשמל טענו להגנתם כי אספקת החשמל הופסקה אך ורק בבתים שהצטרפו לתוכנית ההתייעלות האנרגטית של BGE, אשר הושקה כדי להקטין את הוצאות האנרגיה ואת העומס המוטל על רשת החשמל במהלך העונה החמה, ומעניקה שורה של הנחות משמעותיות בחשבון לצרכנים שנרשמו אליה. “הנהגנו את התוכנית בזהירות ותבונה, וכך אנו ממשיכים לנהוג”, הסביר מנכ”ל הרגולציה והתקינה של BGE ומי שעומד בראש התוכנית המהפכנית לחסכון באנרגיה, מארק קייס.
התוכנית שהגו קייס וקברניטי החברה מאפשרת לחברת הגז והחשמל העירונית בין השאר, להשבית את פעולת מדחסי מערכות מיזוג האוויר של הצרכנים שהצטרפו אליה לפרקי זמן קצרים בהתאם לרמת ההתייעלות האנרגטית בה בחר הלקוח. “רוב הסיכויים הם שהלקוח כלל לא ישים לב שכיבינו את המדחסים בשעות השיא כי במילא רוב הלקוחות נמצאים באותן שעות מחוץ לביתם. מה גם שתמורת ההרשאה הזאת, חשבון החשמל שלהם קטן משמעותית והם מקבלים הטבות ותמריצים נוספים”. אם לשפוט על-פי מאות התגובות הנזעמות שהציפו את הבלוג שפתחה BGE במיוחד לקידום הקמפיין, נראה שהחברה הלכה כמה צעדים רחוק מדי לטעמם של הלקוחות. חלק לא מבוטל מהצרכנים ציין כי הולך שולל על ידי הקמפיין המסיבי וכי הפסקות החשמל התארכו לפרק זמן השווה באורכו לארבעה סרטים עלילתיים ברצף.
“אני מאוד מופתע מהמדיניות של  BGE שהחליטה להפסיק את זרם החשמל לפרק זמן כל כך ארוך. התוכנית הזאת הונהגה בהרבה מקומות בארה”ב ודי בהצלחה, ומטרתה היא להוריד את רמת הביקושים בין השעות 15-17 אחר הצהריים ותו לא”, ציין היועץ לחסכון באנרגיה ג’יימס וילסון.
 


פי.סי.חץ