חברות החשמל האמריקאיות משקיעות בהגנת סייבר ותאימות רגולציה

חברות החשמל האמריקאיות משקיעות בהגנת סייבר ותאימות רגולציה

סקר מקיף שהתבצע בקרב חברות החשמל המובילות בארה״ב, ובחן את המגמות וסדרי העדיפויות הטכנולוגיים שלהן, מגלה כי המניעים המרכזיים כיום להשקעת חברות החשמל בשדרוג רשתות התקשורת שלהן הם אבטחת סייבר, בלאי ציוד הפועל בטכנולוגיית ה-TDM המסורתית, ותאימות לרגולציה. הסק

 


שני שליש (67%) מהחברות שהשתתפו בסקר ציינו אבטחת סייבר ותאימות לרגולציית NERC-CIP כמניעים לשדרוג, 81% מהן הצביעו על בלאי ציוד TDM שאינו נתמך עוד על ידי היצרנים כמניע המרכזי לכך, ושליש מהן (33%) העריכו כי בעתיד המניע העיקרי לשדרוג יהיה התראות של חברות הטלקום על הפסקת שירותי leased line מיושנים.
אמנם טכנולוגיית ה-TDM המסורתית נשארה הטכנולוגיה הבסיסית המחברת תחנות קצה לרשת התפעולית של חברת החשמל, אך 32% מהחברות שהשתתפו בסקר מתכננות כבר בשנים הקרובות לעבור לרשתות תקשורת מבוססות מיתוג מנות (PSN). בחברות החשמל שכבר משתמשות ב-PSN, היקף השימוש ב-Carrier Ethernet הוא פי שלושה מכל טכנולוגיה אחרת. 
״הסקר מדגים בבירור כי התיישנות הציוד המסורתי והמעבר לתקשורת PSN הם הכוחות המרכזיים המשפיעים על השוק שלנו״, אומר אוליק ברוידה, סמנכ״ל השיווק והפיתוח העסקי של רד. ״בזמן שמרבית תחנות הקצה מקושרות כיום ב-TDM, בשנים הקרובות אנו צופים צמיחה בשימוש בתקשורת מבוססת PSN בקצבים של עד-Gbps10״. לדברי ברוידה, הסקר מדגים את החשיבות הרבה שמייחסות חברות החשמל להמרת פרוטוקולי ה-SCADA והגנת SCADA FIREWALL. ״אבטחת סייבר ותאימות לרגולציה הם המניעים העיקריים להשקעות בתקשורת עם תחנות הקצה, ואלה האתגרים המרכזיים שיש להתגבר עליהם בעת שדרוג הרשתות״, אומר ברוידה. 

*בתמונה - אוליק ברוידה, סמנכ״ל השיווק והפיתוח העסקי של רד


פי.סי.חץ