אמפסי הישראלית משיקה מיזם משותף ראשון בסין

אמפסי הישראלית משיקה מיזם משותף ראשון בסין

הפרויקט יפותח בעיר הרביעית בגודלה בסין ובמקביל, חתמה אמפסי על חוזה שני להקמת מתקן לטיפול בשפכים באדיס אבבה באתיופיה

 


חברת אמפסי הישראלית, מובילה עולמית בפתרונות יעילים אנרגטית לטיפול בשפכים וחברת RWL Water שבשליטת רון לאודר, אחת החברות הגלובליות הצומחות בתחום פתרונות המים, מודיעות על הפרויקט הראשון המשותף שלהן בסין.
הפרויקט יפותח בעיר Tianjin, העיר הרביעית בגודלה בסין. הפרויקט כולל הסכם רב שלבי לשימוש במערכות ה-MABR לטיפול בשפכים באחד מחמשת מתקני טיהור השפכים בעיר. חמשת המתקנים בעיר שייכים ומתופעלים על ידי חברת Tianjin Caring ולהם יכולת מותקנת כוללת של 1.5 מיליון מטר קוב ביום.
השלב הראשון בפרויקט מבוסס על הפתרון המשותף למתקנים מומכלים שפותח במשותף על ידי אמפסי וחברת RWL Water והוא בעל יכולת טיפול של 20,000 ליטר ביום. התקנתו צפויה ברבעון השלישי השנה. השלב הראשון והממומן של מערכות ה-MABR המומכלות משלב את הטכנולוגיה הייחודית של אמפסי עם הפתרונות ההנדסיים המומכלים של RWL Water. השלב השני יכלול שדרוג של מתקן קיים בעיר Tianjin לתקן קולחין מחמיר יותר באמצעות טכנולוגיית MABR הטבול הייחודית של אמפסי. ההתקנה תהווה שימוש ראשון בפתרון של אמפסי לטיפול באגני שפכים על בסיס הטכנולוגיה של מערכת MABR טבולה. התקנה זו תדגים את יישום מערכת ה-MABR במתקני טיהור שפכים עירוניים גדולים המהווים הרחבה משמעותית של פוטנציאל שוק היעד של אמפסי.
מתקן ההדגמה של אמפסי צפוי להיות מותקן ולהתחיל לפעול ברבעון השלישי של 2017 כשאישור הסמכה סופי של העיר Tianjin צפוי ברבעון הרביעי של 2017.
חברת Tianjin Caring מתכוונת לשדרג את איכות הקולחין בכל המתקנים הקיימים שלה באמצעות המערכות של אמפסי וזאת תוך 3-4 שנים. החברה הסינית רואה בטכנולוגיית ה-MABR שפותחה על ידי אמפסי פתרון שייתן מענה לדרישות איכות הקולחין החדשות בעלויות נמוכות מאוד.
השוק הפוטנציאלי בעיר Tianjin לבדה הוא גדול ורחב. לדוגמא, חידוש כל המערכות הקיימות לטיפול בשפכים יכול להיות בעל ערך חוזי של כ-100 מיליון דולר. עדיין, יכולת הטיפול של העיר Tianjin היא פחות מחצי אחוז מגודל השוק הפוטנציאלי לפתרון בדמות מערכות MABR טבולות בכל סין.
במקביל, חתמה אמפסי על חוזה שני להקמת מתקן לטיפול בשפכים באתיופיה. יחד עם השותף המקומי (חברת TTV) תספק אמפסי את הטכנולוגיה הייחודית שלה להקמת מתקן חדש לטיפול בשפכים עבור מתחם מגורים גדול בעיר אדיס אבבה. בניית המתקן אמורה להסתיים בהמשך השנה ובמקום המערכת הקיימת (המבוססת על בורות ספיגה) תוקם מערכת חדשה (MABR) המתאפיינת ביעילות אנרגטית, אמינות, ידידותית לסביבה ומאפשרת שימוש חוזר במים. היקף החוזה הוא כ-400 אלף דולר אמריקאי לאמפסי.
המתקן מבוסס על מערכת ה-MABR של אמפסי לטיפול בשפכים והוא פתרון אידאלי למתקנים בגודל בינוני בשווקים מתפתחים. מערכת ה-MABR צפוייה לשפר את איכות החיים של הדיירים ולשמש כאתר הדגמה אסטרטגי ללקוחות באתיופיה, אפריקה ומדינות מתפתחות בעולם.
אמפסי והשותף שלה TTV יבנו את המתקן במתחם מגורים באדיס אבבה והוא יטפל במחצית מהשפכים של המתחם הכולל 32 מבנים ו-7000 דיירים. המתקן החדש יחליף בריכות ובורות ספיגה. המים הממוחזרים ישמשו להשקיית הסביבה הקרובה. השותף המקומי ואמפסי מקימים בימים אלה מתקן נוסף לטיפול בשפכים עליו הוכרז בעבר בבית החולים Ayder באוניברסיטת Mekele בעיר Tigray. על בסיס המפרט המתוכנן, מערכת ה-MABR תטפל ב-185,000 ליטר ביום והיא צפוייה להתחיל בפעילותה ברבעון השלישי של השנה. 


פי.סי.חץ