האוטובוסים הממוזגים הראשונים יגיעו לבייג'ינג לקראת סוף 2018

האוטובוסים הממוזגים הראשונים יגיעו לבייג'ינג לקראת סוף 2018

תשע שנים אחרי האולימפיאדה ואחרי עשרות שנים של ציפייה, תושבי בייג’ינג  קיבלו סוף סוף את הבשורה לה ציפו. לקראת סוף שנת 2018 יגיעו לעיר השנייה בגודלה בסין ואשר מתגוררים בה כ-20 מיליון איש, האוטובוסים הציבוריים הממוזגים הראשונים.
רשות התחבורה העירונית מסרה שהגעת האוטובוסים הממוזגים הינה חלק מתוכנית אב להקל על תושבי הכרך שסובלים באופן קבוע מעומסי חום כבדים המלווים באחוזי לחות גבוהים. בניגוד להונג קונג השכנה בה מערכות מיזוג אוויר מותקנות בכל מקום, מסתבר כי רק כעשירית מ-21 אלף האוטובוסים בבייג'ינג מצויידים במזגנים והללו משרתים בעיקר את התיירים הרבים הפוקדים את העיר הפופולארית.
לדברי מקור ברשות התחבורה העירונית, בייג'ינג נאלצה להסתפק שנים רבות באוטובוסים נטולי מיזוג מחוסר תקציב, ולכן מרבית האוטובוסים בעיר מיושנים למדי ואף מזהמים. עבור חלק נכבד מהנהגים והנוסעים בתחבורה הציבורית, החדשות הטובות על השינוי המרענן התקבלו בתרעומת. "לא ברור לי מדוע לקח כל כך הרבה זמן לערוך שינוי כל כך פשוט לכאורה בעיר ששינתה את פניה מקצה אל קצה לקראת האולימפיאדה. אני בדרך כלל מתבדח עם הנוסעים המתלוננים על החום באוטובוס, שכן הפעלתי את המזגן ורק הם משום מה לא מרגישים שהוא עובד. ברגע שאני אומר את זה יורד להם האסימון", אמר אחד הנהגים. על-פי הרגולציה של הרשות העירונית לתחבורה מערכת המיזוג באוטובוסים לא תוכל לרדת מתחת ל-26 מעלות צלזיוס ללא קשר לטמפרטורה השוררת בחוץ מתוך חסכון באנרגיה.


פי.סי.חץ