צפי לגידול של מעל 10% במכירות המזגנים בהודו

צפי לגידול של מעל 10% במכירות המזגנים בהודו

 

שנת 2017 המתקרבת בצעדי ענק לישורת האחרונה שלה תיזכר כאחת מהשנים הכי חמות בהיסטוריה, ובמיוחד בהודו. בתת היבשת בה מתגוררים כ-1.3 מיליארד איש נרשמו השנה טמפרטורות גבוהות במיוחד והשיא נכון לכתיבת שורות אלה:51 מעלות צלזיוס בראג'סטן!
לא רק שהודו היא אחת המדינות החמות בעולם, נוסף על כך מומבאי, כלכותה, דלהי וצ'נאי מדורגות ברשימת 10 הערים הגדולות החמות עלי אדמות. מכאן שהערכות מכון המחקר ברקלי הצופות גידול שנתי ממוצע של כ-10.5% במכירות מערכות המיזוג והקירור בחמש השנים הבאות בהודו, לא נשמעות מופרכות כלל וכלל.
מה גם שכיום רק 5% מבתי האב בהודו מצוידים במזגנים ולאור העלייה ברמת החיים, לא יהיה זה מוגזם להעריך כי צפוי גידול משמעותי במכירות תחום המיזוג הביתי והמסחרי כאחד בשנים הקרובות. כמובן שמדובר בחדשות טובות במיוחד הן עבור יצרני מערכות המיזוג המקומיים והן עבור שאר היצרנים שפועלים בשוק המורכב למדי.
לצד החדשות הטובות יש גם, מטבע הדברים, חדשות רעות כתוצאה מהגידול הצפוי במכירות המזגנים בחמש השנים הקרובות. בקרוב מאוד עשויה הודו לעבור את רוסיה ולהתמקם במקום השלישי ברשימה הלא מחמיאה של המדינות בעלות אחוזי הפליטה הגבוהים ביותר של גזי חממה. כל זה מתווסף לכך שמדובר במדינה שייצור החשמל שלה מבוסס עדיין על פחם ודלקים מזהמים אחרים, כך שתוספת משמעותית של מערכות מיזוג וקירור אמורה מן הסתם להחריף את הבעיה, במיוחד לאור העובדה, כי הודו אינה ממהרת לאמץ את הרגולציה המחמירה בנושא שימוש בגזי קירור ירוקים.


פי.סי.חץ