המזגן המקרר את הבית ומחמם את המים בו זמנית

המזגן המקרר את הבית ומחמם את המים בו זמנית

הפטנט החדש מסוגל לקרר שטח בן 1000 רגל מ"ר ולחמם כ-100 גלוני מים בכל יום

תודו שאגירת חום זהו הדבר האחרון שהייתם מצפים ממערכת המיזוג שלכם, אולם לפחות דגם אחד חדיש של מזגן יודע לנצל באופן מיטבי את ימי הקיץ החמים לטובת חימום המים בבית בזמן שהוא מקרר את האוויר.

מדובר במערכת מיזוג הקרויה אייר קונדישנר ווטר היטר תוצרת חברת הוטספוט אנרג'י האמריקנית, המצוידת במעבה מיוחד שיושב על היחידה החיצונית, אוגר את החום שפולט המזגן, דוחס אותו ומשגר אותו פנימה דרך משנה חום מנחושת שמחובר ליחידת חימום המים של הבית או הבניין. לדברי החברה, הפטנט החדש מסוגל לקרר שטח בן 1000 רגל מ"ר ולחמם כ-100 גלוני מים בכל יום. 
 חימום המים בזמן שהוא מקרר את המבנה מסייע כמובן לחסכון באנרגיה מאחר והחום שנשמר במהלך התהליך מוריד את העומס מפעולת המזגן. עוד נמסר מהחברה כי רצוי להתקין את מערכת המיזוג כמה שיותר קרוב למערכת חימום המים במבנה וכי המים מתחממים אך ורק כאשר המזגן עובד ונאגר מספיק חום לטובת הנושא. כך שהשימוש במערכת בימים קרירים יחסית במהלך העונה החמה לא ממש יחסוך בחשבון החשמל אבל בהחלט עשוי לסייע במבנים מרובי דיירים בהם נעשה שימוש רב במים חמים לצורך רחצה ושטיפת כלים. 

חברת הוטספוט אנרג'י מתייחסת למערכת המיזוג החדשנית כאל אוגר חום תרמו- סולארי ולדבריה המערכת מתאימה במיוחד לדרום ארה"ב, אזור חם ולח במיוחד שתושביו נוהגים להפעיל את המזגן גם בסתיו ובאביב בנוסף, כמובן, לקיץ. מבחינה מסחרית צופים בחברה ביקוש רב למערכת בקרב מטבחי מסעדות, מכבסות בשירות עצמי ובתי אבות.


פי.סי.חץ