הותר השימוש במזגנים רועשים בעיירה ניופורט

הותר השימוש במזגנים רועשים בעיירה ניופורט

תושבים שבבעלותם מזגנים ישנים ורעשניים, נכנסו למגננה לאור הדיון שקבעה מועצת העיר בנוגע להטלת איסור גורף על שימוש ברחבי העיר, במזגנים המהווים מטרד רעש

ניופורט נחשבת לעיירה ציורית ואחת הפנינות של אזור ניו אינגלנד. אולם, בשבועות האחרונים סבלו תושבי העיירה מרוד איילנד מזיעה מוגברת ולא חלילה בגלל שיבושים באספקת החשמל.
תושבים שבבעלותם מזגנים ישנים ורעשניים, נכנסו למגננה לאור הדיון שקבעה מועצת העיר בנוגע להטלת איסור גורף על שימוש ברחבי העיר, במזגנים המהווים מטרד רעש.
הפרשה המוזרה החלה כשלאחד התושבים נמאס לסבול מהרעש הנוראי שגורם מזגן החלון של שכנו, ולכן הגיש תלונה למועצת העיר על המטרד האיום עם הצעה לאסור את השימוש במערכות מיזוג מרעישות בשטח השיפוט של ניופורט.
התלונה הלא שגרתית התקבלה במלוא הרצינות במועצה, וחבריה התכנסו כדי לדון בדרכים לפתירת הבעיה שפוגעת מן הסתם לא רק באיכות חייו של המתלונן אלא גם של תושבים אחרים. חלק מחברי המועצה סברו כי הפתרון ההולם הוא איסור על הפעלת מזגנים מרעישים, ואולם מרבית חברי המועצה התנגדו בתוקף היות ומשמעות האיסור היא הוצאתם מחוץ לחוק של מרבית המזגנים בעיירת הקייט. כתוצאה מכך יכולים כעת התושבים המודאגים לחזור לשגרת יום, לאחר שגם התביעה שהוגשה בנושא לבית המשפט המקומי נדחתה על הסף.


פי.סי.חץ