דייקין תפתח מרכז מחקר ופיתוח במפעלה בבלגיה

דייקין תפתח מרכז מחקר ופיתוח במפעלה בבלגיה

המרכז צפוי לשחק תפקיד מרכזי בפיתוח פתרונות חימום וקירור אלטרנטיביים חדשניים ובעלי נצילות אנרגטית גבוהה

חברת דייקין פותחת במפעלה באוסטנד, בלגיה, מרכז מחקר ופיתוח חדש לטובת פיתוח מוצרים חדשים עבור השוק האירופי, בהשקעה של כ-13 מיליון פאונד (65 מיליון שקל).
המרכז לפיתוח אירופי (European Development Centre) צפוי לשחק תפקיד מרכזי בפיתוח פתרונות חימום וקירור אלטרנטיביים חדשניים ובעלי נצילות אנרגטית גבוהה.
המרכז החדש כולל קבוצה של חדרי בדיקה מתקדמים, ובאחד מהם יוכלו מהנדסי דייקין לדמות את כל תנאי האקלים אשר עשויים להתרחש בכל אחת מ-27 מדינות אירופה. יצרנית מיזוג האוויר היפנית הודיעה כי בכוונתה להגדיל את מצבת כח האדם של המרכז החדש לכדי 200 מדענים, מהנדסים וחוקרים מתחומים שונים עד 2015.
מרכז המחקר החדש באוסטנד יעבוד בשיתוף פעולה מלא עם שלוחות המחקר של החברה היפנית בצ'כיה ובגרמניה. המיזם צפוי לקבל מידה רבה של אוטונומיה במטרה כאמור לפתח דגמים ופתרונות מתקדמים המיועדים לשוק האירופי.
”במהלך השנים הרבות בהן אנו פעילים בו, הקפדנו להיות קשובים ככל האפשר לצרכים השונים והמגוונים של השוק האירופי", אמר פרנץ הורלבק, מנכ"ל דייקין אירופה. "זה נתן לנו יתרון תחרותי משמעותי על פני המתחרים. אנו רואים במרכז לפיתוח האירופי שלנו תוספת משמעותית לחיזוק הפעילות החשובה שלנו בשוק מערכות החימום שבו אנחנו מייצרים ומוכרים, ומגדילים בהתאמה את נתח השוק שלנו. מדובר במוצרים מאירופה עבור השוק האירופי".


פי.סי.חץ