ירידה צפויה במכירות המזגנים הביתיים באיחוד האמירויות

ירידה צפויה במכירות המזגנים הביתיים באיחוד האמירויות

הירידה בשוק המזגנים שמנועיהם מוצבים על הגג החלה ב-2009 ונמשכה גם ב-2010 בשל המיתון אליו נקלע ענף הבנייה באמירויות

למרות האקלים החם השורר באיחוד האמירויות, צפויה ירידה משמעותית במכירות המזגנים הביתיים שמנועיהם מוצבים על הגג, בשלושת השנים הקרובות, כך קובע דוח חדש של חברת המחקר הבריטית בסירה.
למרות הנתונים הלא מעודדים לכאורה, הרי שנישת המזגנים המסחריים שמנועיהם מוצבים אף הם על גג המבנה, לא צפויה להיפגע ויתכן שאף תיהנה מעלייה באותו פרק זמן.
"הירידה בשוק המזגנים שמנועיהם מוצבים על הגג, החלה ב-2009 ונמשכה גם ב-2010 בשל המיתון אליו נקלע ענף הבנייה באמירויות. יחד עם זאת, איחוד האמירויות הוא עדיין שוק משמעותי עבור מזגנים מסוג זה ולראיה הביקוש עדיין קיים אם כי באחוזים נמוכים יותר", אמרה גמבי צ'יאנג, האנליסטית שאחראית על כתיבת הדוח החדש מטעם בסירה.
על פי המידע שנאסף בידי חברת המחקר הוותיקה, נראה כי מכירות המזגנים הביתיים עם המנוע על הגג, צפוי להסתכם ב-2012 בכ-57.8 מיליון ליש"ט, ובסביבות 59.5 מיליון ליש"ט ו-61.3 מיליון לש"ט בשנים 2013 ו-2014 בהתאמה. מדובר בירידה חריפה בהשוואה לשנת 2011 בה הסתכמו מכירות מזגנים אלה בכ-118 מיליון ליש"ט, הרבה בזכות תחילת הבנייה של העיר החדשה אלפאלה באבו דאבי, מגה פרויקט שמתכנניו רכשו עד כה עבורו 15 אלף יחידות. 
לדברי צ'יאנג, המספרים המדהימים שהושגו בשנת 2011 הם אך ורק פועל ישיר של אותו מגה פרויקט ובלעדיו הם עשויים היו להזכיר את אלה שצפויים בשנת 2012. יתרה מכך, מכירות המזגנים הביתיים בעלי המנוע על הגג הסתכמו בשנת 2009 ב-79 מיליון ליש"ט ואילו ב-2010 הם צנחו באיחוד האמירויות לכדי 56 מיליון ליש"ט בלבד.
צ'יאנג מעריכה לפיכך, כי מזגנים עם מנוע חיצוני יותקנו בשלושת השנים הקרובות בעיקר על גגות מסגדים, בתי ספר, מרכזי קניות, מרכולים, מרכזים לוגיסטיים ומחסנים ופחות ופחות בבנייני מגורים ומשרדים.


פי.סי.חץ