מערכת מיזוג האוויר בפריוס החדשים תופעל באמצעות אנרגיה סולארית

מערכת מיזוג האוויר בפריוס החדשים תופעל באמצעות אנרגיה סולארית

חברת טויוטה מתכננת להוסיף לוחות סולאריים לחלק מדגמי המכונית ההיברידית פריוס הבאים; בכך תעמוד טויוטה בביקוש למכוניות ידידותיות לסביבה וחסכוניות בדלק, לאור הזינוק במחירי הדלק.
החשמל שיופק על ידי לוחות סולאריים, יפעיל את מערכת המיזוג של המכונית. "זוהי יותר מחווה סימבולית. קשה מאוד להפעיל מערכות נוספות במכונית באמצעות אנרגיה סולארית", אמר מקור בחברת המכוניות שצפויה להשיק את הדור השלישי של מכוניות הפריוס ב-2009.
אנרגיה סולארית אינה נחשבת לפתרון הגיוני למכוניות חשמליות. הלוחות הסולאריים הם יקרים בשל עליית מחירי הסיליקון, ואכסון האנרגיה המופקת מהם אינו פשוט, אמר המקור. עדיין לא ידוע כמה לוחות סולאריים יוצבו על הפריוס, או כמה דגמים של מכוניות הפריוס שלהן לוחות סולאריים תייצר טויוטה. דובר של חברת טויוטה סירב לבקשת סוכנות הידיעות רויטרס להתייחס לידיעה, בטענה שהחברה אינה מגיבה על מוצרים שטרם בנתה.
טויוטה מתקשה לעמוד בביקוש למכוניות הפריוס ההיברידיות, בימים בהם מחירי הדלק מזנקים ברחבי העולם. מתחרתה היפאנית, הונדה, מתכננת להגביר את ייצור המכוניות ההיברידיות עם דגמים חדשים וזולים יותר בתחילת 2009. בנוסף, תציג הונדה כמה דגמים נוספים של מכוניות חשמליות.

 


פי.סי.חץ