מחירי הקררים בארה

מחירי הקררים בארה"ב הגיעו לשיא של כל הזמנים

כתוצאה מהחקיקה הסביבתית המחמירה שנכנסה לתוקף

מזג האוויר השרבי והלח שפוקד בימים אלה את מרבית ארה"ב, מאלץ את התושבים להפעיל את המזגנים. מטבע הדברים חלק מבעלי הבתים נדרש לתקן את יחידת המיזוג ובעיקר להוסיף לה גז קירור, אלא שכאן נכונה להם הפתעה לא נעימה.
מחירי הקררים קפצו בשנה האחרונה במאות אחוזים והגיעו לשיא של כל הזמנים, כתוצאה מהחקיקה הסביבתית המחמירה שנכנסה לתוקף. רבים מהמזגנים שגילם מעל 10 שנים משתמשים ב- R-22הידוע גם בכינוי פריאון ואשר נאסר לשימוש בהדרגה ברחבי העולם, והוחלף בקררים ידידותיים יותר לסביבה.
החלטת EPA, הרשות להגנת הסביבה שמפקחת על הייצור והיבוא של הפריאון, להקדים את האיסור על השימוש ב-R-22, יצרה ביקוש אדיר לגז הקירור ומחירו אף האמיר עד לכדי 400 אחוז!
צ'רלי מקרודן מהתאדות קבלני המיזוג האמריקנית, מסר כי המהלך שבו נקטה EPA, יצר בהלה מיותרת בשוק מיזוג האוויר והתוצאות ניכרות היטב בשטח. "אין ויכוח על כך שהמהלך להוצאת הפריאון הוא נחוץ, אולם ההחלטה לזרז את הנושא גרמה למחסור חמור, עלייה מסחררת בביקוש וכל זה כאשר העונה החמה כבר כאן. מדובר בהחלטה נחפזת שאת מחירה נדרשים לשלם הצרכנים, וחבל ש- EPAלא טרחה להעריך את ההשלכות של המדיניות שלה. לא היה קורה כלום אם היו מאפשרים לתעשייה ולצרכנים להיערך טוב יותר לשינוי".


פי.סי.חץ