כבאי חיפה פצחו בעיצומים

כבאי חיפה פצחו בעיצומים

קציני הכיבוי והכבאים בשירותי כבאות חיפה פתחו בחודש שעבר בעיצומים, בגין מכלול טענות כלפי איגוד ערים לכיבוי אש, ביניהן על כך שהופסקה להם אספקת הארוחות למשמרות.
הכבאים סיפרו כי מזה כמעט שנה הם לא מקבלים אספקת ארוחות ונאלצים להביא אוכל בעצמם לעבודה. "בין שריפה לשריפה אנו נאלצים לעצור ולאכול שווארמה ופלאפל בדוכנים ברחוב, אפילו לפנות בוקר, בלילה ובסופשבוע", התלונן אחד הכבאים, "במשך שנים סופקו כאן ארוחות כמו שצריך, והפנ סקת מתן הארוחות היא פגיעה קשה בתנאי העבודה שלנו". בנוסף טוענים הכבאים כי הכבאים הצעירים אינם מוחתמים על חוזה עבודה מסודר.
במסגרת העיצומים הכבאים לא יחקרו דליקות, לא יקיימו הדרכות, ולא יינתן רישוי לעסקים. מדובר ב למעלה מ-100 קצינים וכבאים הנותנים מענה לכל תונ שבי חיפה, הקריות, נשר, טירת הכרמל, עיר הכרמל קריית טבעון ועוד מספר יישובים קטנים באזור חיפה.
בית המפשט לענייני עבודה דן בטענתם של הכבאים ואפשר להם לצאת לעיצומים חלקיים אך הורה להם שלא להפסיק ולתת מענה לשעת חירום, כולל מתן מענה בעת שריפות, תאונות דרכים, חילוצי פצועים ואסונות. יו"ר ועד הכבאים, חזי ביגר, הבטיח כי הוועד ימשיך להילחם לטובת הכבאים הצעירים והוותיקים.

 


פי.סי.חץ