הכבאים יעברו הדרכה בטיפול נכון בגזים תעשייתיים

הכבאים יעברו הדרכה בטיפול נכון בגזים תעשייתיים

שימוש בגזים תעשייתיים בצורה בטוחה הוא חלק מהחיים המודרניים

ענף הגזים התעשייתיים בהתאחדות התעשיינים, המאגד את היצרנים המובילים בישראל של גזים תעשייתיים, הגיע באחרונה לסיכום עם נציבות כבאות והצלה במסגרתו יעבירו מומחים מהחברות  מערך הדרכות בבית הספר לחומרים מסוכנים לכבאים, בתחום הטיפול באירועי גזים תעשייתיים. 
בית הספר לחומרים מסוכנים הוקם באגף ההדרכה של רשות הכבאות בעקבות כניסתו לתוקף של חוק הכבאות החדש בשנת 2013 אשר הוביל להעברת סמכויות נוספות ונרחבות בתחום החומרים המסוכנים אל רשות הכבאות וההצלה.
מטרת בי”ס: להכשיר ולהסמיך לוחמי אש, מפקדים ובעלי תפקידים במערך הכבאות ובגורמי החוץ באופן הטיפול המשולב באירועי חומ”ס
מפקדת בי”ס לחומ”ס הגב’ סנדרה מוסקוביץ מסרה כי תכנית ההכשרות של ביה”ס לשנת 2014 כוללת 25 השתלמויות במסגרתם צפויים ליטול חלק כ-750 חניכים מכלל גופי החירום.
במסגרת ההדרכות, ייפגשו המומחים עם כבאים וקציני כבאות וידריכו אותם במכלול ההיבטים הנוגעים לנושא טיפול מתאים בחומרים אותם מייצרות החברות, טיפול בדליפות גזים הן בשלב השינוע והן בחצרות המפעל נושאים נוספים הקשורים בבטיחות והתנהלות נכונה בעת הטיפול בגזים תעשייתיים.
ניר קנטור מנהל איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה: “לצערנו, יש כיום בורות וחשש רב מגזים תעשייתיים, המתויגים באופן אוטומטי כחומרים מסוכנים, למרות שחלקם נמצאים באופן טבעי באוויר הפתוח שסביבנו, כל הזמן.  שימוש בגזים תעשייתיים בצורה בטוחה הוא חלק מהחיים המודרניים. על מנת לקדם נהלים של עבודה בטוחה בסביבת גזים אלה, יזמנו שיתוף פעולה  עם נציבות כבאות והצלה, שנרתמה לנושא והכירה בחשיבותו. אנו מודים לכבאים על הנכונות שלהם לקבל את ההדרכות, שיסייעו להם להיות מוכנים לכל תרחיש חירום”.


פי.סי.חץ