עבודות אוורור וקירוי יבוצעו  בשוק העירוני באשקלון

עבודות אוורור וקירוי יבוצעו בשוק העירוני באשקלון

התוכניות, שיבוצעו על ידי החברה הכלכלית, יתנו מענה הולם לבעיות ההנדסיות שהתעוררו במקום, כשבשלב הראשון יבוצעו שורה של פעולות מיידיות לטיפול בנזקים שנגרמו כתוצאה ממי הגשם שהתנקזו על גג המבנה ומכשלים נוספים מהם סובל הפרויקט בתחום האוורור והקירוי.

ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני הציג לאחרונה את התוכניות המקיפות לשיקום, חידוש ושדרוג השוק העירוני. התוכניות, שיבוצעו על ידי החברה הכלכלית, יתנו מענה הולם לבעיות ההנדסיות שהתעוררו במקום, כשבשלב הראשון יבוצעו שורה של פעולות מיידיות לטיפול בנזקים שנגרמו כתוצאה ממי הגשם שהתנקזו על גג המבנה ומכשלים נוספים מהם סובל הפרויקט בתחום האוורור והקירוי.
עוד נמצא כי לא נבדקה איתנותו הפיננסית של הקבלן ובתקופות מסוימות אף נעשו במקום עבודות בנייה ללא היתר בתוקף ובחלק מהזמן לא היה ביטוח בתוקף לעובדים. יתרה מזאת, הקבלן שוחרר מכל אחריות לביצוע תיקונים או מחדלים בעבודות.
לפיכך, הנחה ראש העיר להקים ועדת בדיקה למחדלי השוק בראשותו של המשנה לראש העיר, יורם שפר. ממצאי הועדת העלו כי המבנה אוכלס ללא אישור קונסטרוקטור וכי במהלך הפרוייקט מנהל אגף הביצוע הורחק מניהול הפרוייקט, לאחר שסרב לחתום על תשלומים לקבלן המבצע.
ועדת הבדיקה הציעה מספר פתרונות נדרשים לתיקון הליקויים בפרויקט: ניקוז מי גשם, בידוד תרמי ואקוסטי של גג המבנה, הגנה אקלימית לשולי השוק, תאורת לילה, שיפור אוורור וחדירת אור שמש טבעי והתאמת הדוכנים לצורכי הסוחרים.
בשלב הראשון, כאמור, יבוצעו באופן מיידי תיקונים במרזבים בהתאם לליקויים עד לפירוק והתאמת הגג, פתיחת מרזבים ותעלות ניקוז ואיטום הגג למניעת חדירת מי גשם.
לדברי שמעוני, החברה הכלכלית תבצע שדרוג שיכלול בין היתר, פירוק הגג, הנחת גג תלת שכבתי, תעלות מי גשם, גגון ממברנה, ביצוע רצפת בטון קוראדור, עבודות חשמל פנים וחוץ, התאמת הדוכנים ושיפוץ מבנה שירותים. עבודות אלו מוערכות בכ-11 מיליון ש”ח.
ראש העיר, איתמר שמעוני: “בכל הנוגע לסוגיית השוק העירוני באשקלון, אין בכלל ספק שנעשו שם טעויות קשות שעלו למשלם המיסים האשקלוני עשרות מיליוני שקלים. בעקבות כך הנחיתי את החברה הכלכלית לבצע שורה של פעולות מיידיות כדי לאפשר פעילות תקינה של השוק במציאות הנוכחית, ובמקביל לפעול להוצאתה לפועל של התוכנית המקיפה לשדרוג וחידוש השוק העירוני. התוכנית תהפוך את השוק למרכז מסחר מודרני, חדשני ומתקדם, שוק שיארח ירידי אוכל, אמנות ועוד.כמו כן, בכוונתי לפנות לרשויות החוק על מנת שיבחנו חיוב אישי של כל המעורבים במחדלים בפרויקט הקמת השוק”. 


פי.סי.חץ