חימום הגזרה

חימום הגזרה

מהם ההבדלים בין פטריית הגז שנחשבת לאמצעי החימום הפופלארי בחוץ לפטריית חימום אינפרא אדום ? איזו פטריה חסכונית, יעילה, בטוחה יותר וידידותית יותר לסביבה מבין השתיים?

יונתן רבה
עד לפני שנים אחדות פטריות הגז היו האמצעי המרכזי והכי נפוץ וחשוב לחימום מהיר ונקודתי ולחימום בחוץ. בשל תקנות הבטיחות החדשות שהורו עליהם משרדי הממשלה ולאור הסכנה בדבר שימוש בפטריות גז, יותר ויתר יצרנים ויבואנים בעולם חיפשו חלופות לפטריות הגז. 
אחת החברות המובילה בתחום ומחלוצות החימום החשמלי מאיטליה בשם ProWin החלה ראשונה בשימוש בפטריות אינפרא אדום המופעלות על ידי חשמל. הבסיס של הפטריה הנו תנורי אינפרא אדום הפועלים על חשמל. התנורים מורכבים על סטנד בדיוק כמו בפטריות הגז, רק שבמקום גז המצוי בחלקו התחתון אין כלום מלבד חשמל נטו.
הפטרייה  מחממת בעזרת תנור אינפרא אדום שכל תנור הינו בעל הספק חשמלי של 1000-1200W וסך הכל מורכבים על הסטנד שלושה תנורים עם הספקים זהים שזה סה”כ 3600W-3000.
בנוסף, תנורים אלה באים בצורת משולש והם מקרינים ופולטים חום מהיר ונקודתי לטובת הסובבים אותם. יש לציין שפטריות אלו נוסו בהצלחה במקומות הקרים ביותר באירופה, וכיום רוב בתי הקפה, מסעדות, מועדונים נוטים להשתמש בפטריות חשמל. 
היתרונות הבולטים של המוצר הינם: הם נקיות לא מדיפות ריח של גז ולא מסוכנות, בלאי נמוך מאוד ביחס לבלון גז אשר מחליפים כל ערב הסיכון בכך שאותו איש אינו מוסמך להחליף או לו קיבל הכשרה להוציא בלון ולהחליף אותו ללא חשש שמה יש דליפות או לעשן בקרבתו.
יתרה מכך החיסכון שבין פטריית חימום על גז על פני פטריית חימום אינפרא אדום הינו מאוד משמעותי בידיעה שיש משבר כלכלי ואתה כבעל עסק מעוניין לחסוך עלות הפעלה של שעת חימום על ידי גז הוא למעלה מ- 10 ש”ח לעומת עלות הפעלה של כל שלושת תנורי החימום על חשמל שאינה עולה על 2 ש’’ח. יתרה מכך, יש להחזיק מלאי של בלוני גז יש לבצע לפחות בדיקה אחת לשנה על מנת למנוע דליפות וזה עושים בין עונות המעבר שבין הקיץ לחורף ולא מהסיבה הפשוטה כי אין מדיד על פטריית החימום סימן של התראה כי בעוד 10 דקות הפטרייה תפסיק את פעולתה לעומת פטריית חימום על חשמל שהמתכלה היחיד הינו המנורה והיא שובקת חיים לאחר 5000 שעות עבודה.
יש לציין כי פטריות החימום של חברת ProWin עמידות בפני לחות .
מה השטח כיסוי של פטריות חימום אינפרא אדום?
ובכן הפטריות מקרינות בחום בשטח של 12-18 מטר מול פטריית הגז שהם מקרינים חום רק ל-4 מטר.
כמה שעות יכולות להחזיק התנורים ?
כל תנור 5000 שעות עבודה רציפות.
מדוע אנו חייבים להשתמש בפטרייה ולא במזגן?
מזגן לא יכול לעבוד במקומות פתוחים, או תחת כיפת השמיים, או באוהלים. באוהלים רבים השתמשו עד כה בפטריות גז באוהל, תוך סיכון האורחים הן בחוסר חמצן הן בהרעלת גז והן בפיצוץ.
האם הסטנד בטיחותי?
כן במיוחד הוא בא עם בסיס כבד ביותר וגם יש אפשרות לקבע אותה לרצפה.
כמה פטריות דרושות לחימום מקום?
תלוי בגודל השטח, בדרישת הלקוח לחלוקת החום, לקבלת פנים, למקומות שעומדים בתור בחוץ.
האם הפטרייה נותנת פתרון מושלם לקור העז?
לא אבל הן בהחלט נותנות מענה טוב. אופציה חלופית ניתן להשתמש גם בתותחי חימום, או מפזריי חום תעשייתיים.
כמה זמן לוקח להרכיב פטרייה?
הפטרייה מגיע מורכבת וצריך רק להכניסה לחשמל.
מתי מומלץ לשים פטרייה?
לפני תחילת האירוע על מנת לחמם את האוויר והאווירה בטרם.
* הכותב הנו מנהל מוצר בחברת א. מערכות  ובעל ניסיון וידע רב בתחום החימום והקירור לחברות מפעלים גני אירועים ועוד... יתרה מכך החברה גם משכירה ומשווקת את מוצריה בעיסקאות ליסינג לתקופות קצרות וארוכות במחיר לכל כיס.   
טלפון 050-8330888 
בקרו באתרינו החדש: http://www.hcsystem.co.il.


פי.סי.חץ