טסלה השיקה סוללה ביתית להפעלת תנור חשמלי ודוד שמש

טסלה השיקה סוללה ביתית להפעלת תנור חשמלי ודוד שמש

יצרנית הרכב החשמלי טסלה חשפה לאחרונה סוללה ענקית המותאמת להתנעת מכשירי חשמל בתוך מבנים ואשר עשויה להפחית במידה רבה את הפגיעה בסביבה.

הסוללה בהספק מקסימלי של 10 קילוואט לשעה מיועדת להשתלב בתוך מבנים בין אם זה בבית או בתעשייה כאשר היא תלויה על הקיר, ועל ידי חיבור סטנדרטי היא תאפשר לספק זרם חשמל יציב למגוון שימושים ללא תלות במקור חשמל אחר. ניתן לחבר עד 9 סוללות יחדיו להספק מקסימלי של  90 קילווואט לשעה, כדי שאלו יכילו אנרגיה משמעותית יותר ולשימושים תעשיתיים החברה תשיק דגם Powerpack עם הספק גדול אף יותר. כך לדוגמה, הסוללה מסוגלת להפעיל מקור חימום כמו תנור חשמלי או דוד שמש הצורך 2 קילוואט לשעה, למשך 5 שעות כאשר היא טעונה במלואה.
אלון מאסק מנכ”ל טסלה ציין כי הסוללה המכונה Powerwall אשר תגיע לשוק בתוך מספר חודשים ותאפשר לדברי החברה להפחית משמעותית את זיהום האוויר. “המטרה שלנו היא לשנות את הדרך שהעולם משתמש באנרגיה”, אמר מאסק במסיבת העיתונאים והוסיף: “זה נשמע מטורף, אבל אנחנו רוצים לשנות את כל תשתיות האנרגיה בעולם שיפלטו אפס פחמן.” מחירה של הסוללה לצרכנים הביתיים תעמוד על 3,500 דולרים ואילו גרסת ה-7 קילוואט לשעה תעמוד על 3,000 דולרים. בשבוע הראשון שאחרי הצגת הסוללה, עמד היקף ההזמנות שקיבלה טסלה על כ-800 עד 900 מיליון דולר. 


פי.סי.חץ