לא תיפול רוחי

לא תיפול רוחי

מהות השימוש, גודל החלל, השקט והבטיחות הם רק חלק מהשיקולים שיש להביא בחשבון בעת קניית מאוורר

 


הם מכניסים משב רוח מרענן לחיינו בימי השרב המעיקים ובמצבים מסוימים יכולים להוות תחליף או לפחות תומכים למזגנים. להלן טיפים חשובים שייסיעו לכם ברכישת מאווררים כדי שתוכלו לעבור בנעימות את העונה החמה.
מהות השימוש - האם המאוורר מיועד לחדר השינה? אם כן, כדאי לבחור מאוורר שכולל מצב שינה, שפעולתו חרישית ושכולל טיימר ושלט לכיבוי מרחוק, ובכל מקרה למצב שינה, עדיף מאוורר שיפזר את האוויר אך לא באופן ישיר לגוף. אם המאוורר מיועד לחלל גדול כגון סלון - אז יש לבחור מאוורר עם להבים גדולים ורחבים במיוחד. אם המאוורר נרכש במטרה “לתגבר” מזגן, אז מומלץ דווקא מאוורר רצפה, אותו מכוונים כך שיפזר את האוויר מהרצפה כלפי מעלה.
גודל החלל - חשוב מאד להתאים את המאוורר לגודל החלל. ככל שהחלל גדול יותר יש צורך במאוורר בעל להבים גדולים ורחבים, ויש בשוק אף מאווררים עם להבים כפולים.
התאמה אישית - מבחינת גובה, מהירות הפעלה, מצבים (רגיל, שינה, טבעי), כיוון המאוורר וניידותו. כל אלו יאפשרו לכם חווית שימוש נוחה ויעילה, בדיוק בהתאם לצרכים שלכם. כיום, ניתן למצוא בשוק מאוורר בעל שלושה מצבי הצבה - עומד, רצפתי ותליה, שעשוי להוות פתרון במכשיר אחד לשלל צרכים ומצבים.

  • שקט - מומלץ לנסות ולהפעיל את המאוורר טרם רכישתו, ולוודא שאינו מרעיש במיוחד.
  • להבים - שימו לב למספר הלהבים וכן לחומר ממנו מיוצרים הלהבים. להבי מתכת או להבי פוליפרופילן יהיו חזקים ועמידים לאורך שנים.
  • יציבות - בדקו שהמאוורר יציב מספיק, כך שלא יפול ויהווה סיכון ואף יהרס בקלות.
  • צידוד לצדדים - אמנם רוב המאווררים כוללים באופן טבעי צידוד ימינה ושמאלה, אך כדאי לרכוש מאוורר הכולל OSC - תנועות אוורור בזוית, הכוללות גם תנועה מעלה ומטה, להרחבת טווח האזור המאוורר.
  • בטיחות - יש לוודא שהמאוורר בעל רשת תקנית, המוגנת מפני החדרת אצבעות לתוכה. הדבר חשוב במיוחד, אם המאוורר מיועד לחדרי ילדים, או למקום בו יש ילדים. במקרה שהשימוש הוא לחדר ילדים, יש להימנע מאוויר ישיר לעבר הילדים, ולדאוג לפיזור ותנועת אוויר בחדר.
  • יצרן - חשוב, כמו בכל מכשירי החשמל, לקנות מאוורר של חברה אמינה ומוכרת שמעניקה אחריות למוצרים ושירות תיקונים וחלפים למקרה הצורך.

הטיפים באדיבות יוסי כהן, סמנכ”ל תפעול שריג אלקטריק, יבואנית מאווררי  Monster.


פי.סי.חץ