מפיצים חום

מפיצים חום

מערכת חימום העובדת על הפצת אוויר חם היא הפתרון היעיל ביותר לחימום מבנים חיצוניים. דור חדש של מכשירים מסוגל לחמם במהירות כל מבנה בעלויות אנרגיה נמוכות

יונתן רבה

 


חימום מבנים חיצוניים נתפס בדרך כלל כאתגר. מבנים אלו בדרך כלל גבוהים, מרווחים ובעלי בידוד גרוע. שימוש באמצעי חימום קונבנציונאליים הכוללים דוד חימום ומערכת רדיאטורים מתגלה כפתרון יקר מאד. בנוסף לכך, עלויות ההפעלה של פתרון חימום כזה הינן גבוהות ביותר.
בעת בחירת פתרון אפשרי לבעיית החימום עליכם לזכור שאוויר חם תמיד שואף לעלות מעלה. היות וכך, הטמפרטורה תשתנה בהתאם לגובה בקצב משוער של כ-2.5˚C/m. בכדי להעלות את טמפרטורת החלל ב-10˚C בבניין בגובה 6m, עליכם לחמם אותו לטמפרטורה של 25˚C. במבנים בעלי בידוד גרוע, פעולה זו גוררת גם אובדן חום רב בתהליך.
יתרה מכך, שיטות חימום קונבנציונאליות דורשות מן המכשיר לפעול ללא הפסקה. הטמפרטורה בחלל העבודה לא יכולה לרדת מתחת ל-0˚C (כאשר במציאות עדיף גם שלא תרד מתחת ל-5˚C), היות ובטמפרטורה זו המים יקפאו ויפגעו במערכת החימום. כתוצאה מכך, יש לתפעל ולפקח על המערכת החימום מסביב לשעון, פעולה אשר מגבירה אף יותר את עלויות החימום. מבני חווה דורשים לרוב רק חימום זמני וזמן פעולה של לא יותר ממספר שעות ביום. ניתן לאפשר לטמפרטורה לרדת מתחת ל-0˚C בשאר השעות הנותרות.
במקרים אלו, מערכת חימום העובדת על הפצת אוויר חם היא בהחלט הפתרון היעיל ביותר. הדור החדש של המכשירים מסוגל לחמם במהירות כל מבנה בעלויות אנרגיה נמוכות. מערכות חימום המפיצות אוויר חם לא מחממות את הבניין עצמו אלא רק את האוויר בתוכו. בזכות מערכת אינרציה תרמית של האוויר, כמו גם יעילות גבוהה של מאווררים הנמצאים בשימוש במכשיר החימום (המגיעים לקיבולת של עשרות אלפי m3 בשעה), ניתן להגיע לכל טמפרטורה תוך מספר דקות בקירוב.
כאשר אין צורך בפעולות חימום, ניתן לאחסן את מכשיר החימום גם בטמפרטורות נמוכות של מספר עשרות מעלות מתחת ל-0˚C בלי לפגוע ביכולת פעילותם. סירקולציית האוויר הנוצרת עקב פעולת המאוורר מונעת מאוויר חם להצטבר באזור התקרה. ניתן למקם את מכשירי החימום גם במבנים ישנים, היום והם לא דורשים חיבור למערכת אוורור, רדיאטורים או מערכות התקנה אחרות. בנוסף לכך, הם בעלי תכונה חיובית ביותר של ייבוש קירות החלל המחומם. עובדה זו מפחיתה את הצטברות הטחב על הקירות וכך יעילה לאנשים, חיות ולבניין עצמו.


פי.סי.חץ