חצי טון מצות עלו באש בשריפה במאפיית מצות

חצי טון מצות עלו באש בשריפה במאפיית מצות

כשבוע לפני חג הפסח ובשיא ההכנות לחג פרצה שריפה במאפיית מצות של חסידות קרלין השוכנת במודיעין עילית.

 


הדבר קרה בסמיכות לשעה עשר בלילה, כאשר התושבים הבחינו בכך שאש בוערת במאפייה והזעיקו את צוותי הכיבוי שהגיעו במהירות והתגברו על הלהבות. הודות לכך שהיה זה ליל שבת לא שהו אנשים במאפייה, ועל כן לא היו נפגעים.
אבל הנזק היה כבד מאוד: כמעט חצי טון מצות שהיו שייכים ללקוחות שאפו אותן במקום, עלו באש, מתוכן מצות יקרות ביותר. גם המאפייה עצמה, המצליחה מאוד ובין הבודדות בעיר, ניזוקה, וזאת אחרי ששופצה בשנים האחרונות במיליוני שקלים.
בהמשך נודע כי למחרת השריפה היה צפוי האדמו”ר מקרלין להגיע למאפייה כדי לאפות מצות, כפי שהוא נוהג בערב חג הפסח בכל שנה, אלא שבשל הנזק הרב למאפייה בוטלו התוכניות. המשטרה חוקרת את הגורמים לדליקה, ובשלב זה ההערכה היא שהשריפה פרצה בשל גחלים שנשארו דולקים בתנור.
באותה שעה שריפה שפרצה בבניין ברחוב ההסתדרות באשקלון בנס לא גבתה חיים. סמוך לשעה 21:00, התקבלה קריאה במוקד מד”א לכיש על אירוע שריפה ברחוב ההסתדרות מול קניון לב. למקום הוזנקו כוחות כיבוי אש, משטרה, כונני מד”א, אמבולנס וניידת טיפול נמרץ של מד”א. בזמן שהשריפה החלה להתפשט, אחד הדיירים בבניין, גבר כבן 50, נלכד בדירתו וניסה להימלט מהאש. ככל הנראה כשלא נותרה לו ברירה, הוא קפץ מהקומה השנייה ונפגע בראשו. חובשי רפואת חירום ופארמדיקים של מד”א העניקו לו טיפול רפואי בשטח ופינו אותו כשהוא עם חבלת ראש במצב בינוני לחדר הטראומה בבית החולים ברזילי באשקלון. בנוסף, טופל במקום גם נער כבן 16 שנפגע משאיפת עשן.
מברזילי נמסר כי: “למרכז הרפואי ברזילי הובא גבר בן חמישים מאירוע שריפה ברחוב ההסתדרות באשקלון. הוא סובל מחבלת ראש, מצבו בינוני”.


פי.סי.חץ