מיכלי חומרים מסוכנים וחבית ציאניד נתפסו בדירה בירושלים

מיכלי חומרים מסוכנים וחבית ציאניד נתפסו בדירה בירושלים

 

בעקבות מידע שהגיע למטה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, בדבר הימצאות בית עסק מאולתר לציפוי מתכות במקלט בבית דירות משותף בשכונת מאה שערים בירושלים שבו מוחזקים חומרים מסוכנים, בוצע לפני מספר שבועות חיפוש במקלט בשיתוף מדור איכות הסביבה של משטרת ישראל. במקלט אותרו מיכלי חומרים מסוכנים המשמשים לציפוי מתכות, לרבות חבית ציאניד ואמבטיה תפעולית.
המשטרה הירוקה פתחה בחקירה, בעל העסק הפיראטי עוכב לחקירה ונחקר באזהרה. בסיום החקירה, מסרו צוותי מחוז ירושלים של המשרד להגנת הסביבה צו פינוי רעלים לאלתר.
ישראל דנציגר, מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה: “כחלק מההתמקדות של המשרד בהפחתת זיהומים וסיכונים סביבתיים ובהגברת האכיפה מול כל מי שמסכן את הציבור, אנחנו פועלים בנחישות, מאתרים מוקדי סיכון, ונוקטים בהליכים נגד כל מי שמפר את החוק”.
בשנה האחרונה בלבד נפתחו כ-150 תיקים נגד מפעלים ברחבי הארץ שביצעו עבירות בתחום החומרים המסוכנים. יש לציין כי כיום מפקח המשרד להגנת הסביבה על כ-2,000-3,000 מפעלים ברחבי הארץ בעלי פוטנציאל לזיהום סביבתי, דוגמת מפעלי פלסטיק, מתכת, עץ ועוד. 
כיום יש הצעת חוק לרישוי משולב, לפיו האחריות על פיקוח העסקים הקטנים תהיה של הרשויות המקומיות ואילו המפעלים הגדולים יישארו באחריות המשרד להגנת הסביבה. 
בנוסף, יאוחדו הרישיונות הניתנים כך שבעלי העסקים לא ייאלצו לתזז” בין גופי הצלה וגופים ממשלתיים רבים, כדי לחסוך בבירוקרטיה".


פי.סי.חץ