פרויקט הלביא

פרויקט הלביא

מערכת לביא היא מערכת לסינון אב"כ, המותקנת בתוך הממ"ד ותפקידה לסנן את האוויר המגיע מן החוץ ולוודא, שבמקרה של מתקפת אב"כ רק אוויר נכנס פנימה ללא גזים רעילים


האם ידעתם שמערכת לסינון אב"כ היא אחד התנאים לקבלת טופס 4? אם כן, מהי מערכת לביא וכיצד בוחרים את הטובה ביותר? כל המידע הנחוץ לכם נמצא ממש כאן!
קצת היסטוריה
אם אתם מהדור הרלוונטי, אתם ודאי זוכרים את ההסתגרות במקלטים ובחדרים האטומים במהלך מלחמת המפרץ. במהלך אותה מלחמה היה חשש גדול מפני מתקפת אב"כ ולכן כל אזרחי ישראל הסתובבו ברחובות חמושים במסכת אב"כ אישית ובכל פעם שהייתה מושמעת אזעקה, כולם היו מתקבצים במקלטים ובחדרים האטומים עם מסכות אב"כ על פניהם. 
החידוש
מאז החדרים האטומים, שנאטמו בעזרת סמרטוטים לחים ויריעות פלסטיק, התחילו בארץ לבנות דירות חדשות עם ממ"דים ואף התחילו לבצע פרויקטים של תמ"א 38, בהם מוסיפים ממ"דים חדשים לדירות בבניינים ישנים. ממ"דים אלה, בשל היותם אטומים לחלוטין, דורשים פתרון אוורור וכיום יש פתרון אוורור, שגם מסנן את האוויר מבחוץ ומכניס פנימה רק אוויר נקי – מערכת סינון אב"כ.                                                                                            
מהי מערכת לביא?
מערכת לביא מבית רב בריח, היא מערכת לסינון אב"כ, המותקנת בתוך הממ"ד ותפקידה הוא לסנן את האוויר המגיע מן החוץ ולוודא, שרק אוויר נכנס פנימה ללא גזים רעילים במקרה של מתקפת אב"כ. מסכות האב"כ המוכרות לנו היטב, מאובזרות עם מסנן אישי לכל מסכה, שתפקידו הוא לסנן את האוויר שאנו נושמים. אם כן, באמצעות מערכת זו, ניתן לשהות בממ"ד ללא מסכות אב"כ גם במקרה של מתקפת אב"כ.
חשוב לדעת!
כיום, מערכת לסינון אב"כ איננה מותרות והיא אחד הפרמטרים הנדרשים לצורך קבלת טופס 4! טופס 4 הוא אישור להשתמש ולשהות במבנה מסוים לאחר בדיקה שהוא עומד בדרישות שונות של בטיחות. ממ"דים, בשל היותם מבנה שונה באופן בנייתו ובמהותו, הם בעלי דרישות ייחודיות משלהם, בשונה משאר החדרים בבית. כאמור, אחד הפרמטרים הייחודיים לממ"דים הוא ציוד הממ"ד במערכת איכותית לסינון אב"כ.
בזמני שגרה
גם בזמני שגרה מערכת לביא היא חשובה בממ"ד. זאת, משום שבמרבית הדירות הממ"ד מהווה חדר לכל דבר ונהוג להלין שם את בני הבית. היות שכך, מדובר על חדר, בו נמצאים בני הבית במשך שעות ארוכות בכל יום ויש לדאוג לאוורור תקין שלו. מערכת לביא של רב בריח מאפשרת שני מצבים בכל רגע נתון: מצב סינון בעתות חירום ומצב אוורור לעתות שגרה.
בחירת מערכת סינון אב"כ
בשוק ניתן למצוא מערכות שונות לסינון אב"כ, בעיקר בזכות הביקוש ההולך וגדל להן. היצע גדול זה מאפשר לכם לבחור לעצמכם מערכת לסינון אב"כ בהתאם לגודלה, בהתאם למראה שלה ובהתאם לביצועיה. כאשר אתם מחפשים מערכת כזו, רצוי להתחשב במשתנים אלו כדי לשמור על שטח הממ"ד והנראות שלו בעתות שגרה וכמובן, לשמור על השוהים בממ"ד בעתות חירום. המערכת עומדת בדרישות המחמירות של מכון התקנים ופיקוד העורף ומלווה ב-10 שנות אחריות. האחריות מותנית בביצוע בדיקת תחזוקה שנתית, ע"י מתקין מוסמך של רב-בריח.
מסנן קטן בממדים, לביא בביצועים  
לביא היא מערכת הסינון והאוורור לממ"ד הקטנה ביותר בישראל, המציעה עיצוב נקי ומוקפד, המשתלב בכל ממ"ד ולכן היא מערכת סינון ואוורור לממ"ד המועדפת על מעצבים ואדריכלים בישראל.
קלה ונוחה להתקנה
מערכת סינון לממ"ד דגם לביא ניתנת להתקנה אופקית או אנכית במרחק של עד 2 מ' מאוגן כניסת האוויר וכך, היא מאפשרת גמישות מקסימלית בתכנון הממ"ד ובבנייתו.


פי.סי.חץ