מגן אקו-אנרגי' מרחיבה את פעילותה בארה

מגן אקו-אנרגי' מרחיבה את פעילותה בארה"ב

רוכשת שתי חברות אמריקאיות ב-6 מיליון דולר הצפויות להגדיל את מכירותיה בכ-23 מיליון דולר תוך 3 שנים ולמצבה כמובילת השוק

 

 

מגן אקו-אנרג'י, מקיבוץ מגן שבישובי עוטף עזה, הודיעה כי רכשה שתי חברות בארה"ב.
החברות שנרכשו הינן AquaComfort Technologies, שמתמחה בתכנון, פיתוח וייצור של משאבות חום לחימום בריכות שחייה, וחברת AB Plastics, שמתמחה בייצור והרכבה של מחליפי חום פלסטיים. הרכישות נועדו לבסס ולהרחיב את פעילותה של מגן אקו אנרג'י בארה"ב.
חברת אקווהקומפורט AquaComfort לייצור והפצה של משאבות חום לבריכות שחייה, הממוקמת בקונטיקט, הינה אחד מהמותגים המובילים בארה"ב בתחום חימום בריכות שחייה. החברה מוכרת משאבות חום ייחודיות לשוק בריכות השחייה בארה"ב בהיקף של כ-6 מיליון דולר בשנה ועל פי התוכנית העסקית ובשיתוף פעולה עם רשת ההפצה והלוגיסטיקה של מגן היא צפויה לייצר מכירות של 18 מיליון דולר תוך 3 שנים ברווחיות גבוהה. בנוסף לפעילות בארה"ב מתכוונת מגן למנף את הרכישה גם בפעילות הבינלאומית שלה ותציע, החל מ-2018, את משאבות החום גם לשווקים הבינ"ל הנוספים בהם מגן פעילה, כגון אוסטרליה, דרום ומרכז אמריקה, דרום אפריקה וישראל. הרכישה תבסס את מעמדה של מגן כמובילת שוק עולמי בכלל, ובארה"ב בפרט, בתחום של חימום "ירוק" לבריכות שחייה. 
חברת AB Plastics, הממוקמת באוהיו, שתקרא מעתה Calorplast USA, מתמחה בייצור והרכבה של מחליפי חום פלסטיים. החברה עוסקת בבניית מערכות פלסטיות לטיפול בחומרים קורוזיביים בעיקר בתעשיית הרכב והאיירוספייס. על פי התוכנית העסקית ובתמיכה של חברת הבת הגרמנית של מגן Calorplast Germany צפויה קלורפלסט ארה"ב להגיע להיקף מכירות של 5 מיליון דולר תוך שלוש שנים ולמצב את מגן כיצרן המוביל בארה"ב ובאירופה בתחום של מחליפי חום פלסטיים לתעשיות אלו.
מגן אקו אנרג'י מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות חימום מים סולאריות לחימום בריכות שחייה, מחליפי חום פלסטיים תעשייתיים וחקלאיים ופתרונות אקולוגיים לחסכון באנרגיה. בבסיס המוצרים מצויות טכנולוגיות ייחודיות (מוגנות פטנט) המטפלות בקשר שבין הצינוריות הבודדות לצינור מאסף לשם בניית יחידה משולבת. החברה הוקמה בשנת 1973, בקיבוץ מגן בנגב המערבי, וכיום 97% ממחזור המכירות שלה מיועד לייצוא, בעיקר לארה"ב, מכסיקו, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירופה ודרום אמריקה.
פעילותה של מגן בשוק האמריקאי מתמקדת בתחום החימום והחיטוי של בריכות שחייה, באמצעות חברת הבת – Magen Eco-energy USA, הנמצאת בבעלות מלאה של מגן, ולה מטה מרכזי הממוקם באורלנדו פלורידה וכן שני מרכזי הפצה נוספים בדרום וצפון קליפורניה. הרכישות החדשות מבססות ומרחיבות את פעילות הייצור של החברה בארה"ב וכן את מערך השיווק, ההפצה והשרות, וכן ישלימו את הכיסוי הלוגיסטי – תפעולי בצפון מזרח ארה"ב.
מנכ"ל מגן אקו-אנרג'י, מתי בבלי, אומר: "צירופה של אקווה קומפורט למגן אקו-אנרג'י משלים את קו מוצרי חימום הבריכות שלנו המבוססים על אנרגיית השמש. הרכישה מאפשרת לנו להרחיב את היצע הפתרונות שלנו ללקוחותינו בארה"ב ובעולם ולמקסם את פעילותינו בצפון מזרח ארה"ב, אזור שעד היום לא פעלנו בו מספיק. 
הקמת Calorplast USA שהתבצעה ע"י רכישת AB Plastics תאפשר לנו גידול משמעותי במכירות מחליפי חום פלסטיים, תחום בו אנו מובילי שוק באירופה וזיהינו פוטנציאל לא ממומש בשוק האמריקאי, בו עד היום עבדנו עם מפיץ מקומי".
בנוסף לכך, מציין בבלי, "הקרבה לשוק האמריקאי תאפשר למגן מינוף משמעותי של מכירות דור מוצרים חדש עליהם עובדים כעת במחלקת הפיתוח באתר במגן, הן בתחום חימום וחיטוי בריכות והן בתחום מחליפי החום".
מגן אקו-אנרג'י נוסדה ב-1973 כחברה פרטית בבעלות קיבוץ מגן. עם השנים גדלה החברה, וכיום היא מובילה עולמית המתמחה בפיתוח, בייצור ובהפצה של מערכות חימום וטיהור לבריכות שחייה, וכן מערכות חימום וקירור של חומצות.
לב לבו של תהליך הייצור במגן מתבסס של טכנוגלוגיית הזרקת על, טכנולוגיה ייחודית המאפשרת ייצור ללא חיבורים מכניים, קווי תפר או אזורי כשל. שיטת ייצור ייחודית זו מאפשרת למוצר עמידות בתנאי מזג אוויר קיצוניים ולחצים גבוהים.

*בתמונה - מתי בבלי, מנכ"ל אקו-אנרג'י

 


פי.סי.חץ