עלייה חדה בכמות השריפות כתוצאה משימוש רשלני במכשירי חימום

עלייה חדה בכמות השריפות כתוצאה משימוש רשלני במכשירי חימום

השריפות שנגרמות כתוצאה מכך, מכלות לא פעם בתים שלמים ואף גורמות לאיבוד חיי אדם

כמות השריפות בישראל ובאזור השרון בפרט עלתה משמעותית מתחילת החורף. משירותי הכבאות נמסר כי הגורם המרכזי לכך הנו רשלנות בשימוש במכשירי חימום או כשל חשמלי, ויוצאים בפניה לציבור לנהוג במשנה זהירות בכל הקשור לשימוש במכשירי חשמל. 
מידי שנה נאלצים שירותי הכבאות לכבות מאות שריפות שנגרמות כתוצאה משימוש לקוי או רשלני במכשירי חשמל ביתיים. השריפות שנגרמות כתוצאה מכך, מכלות לא פעם בתים שלמים ואף גורמות לאיבוד חיי אדם.
''מתחילת החורף האחרון, חלה עלייה במספר השריפות באזור השרון. שריפות אלו קרו כתוצאה מכשל חשמלי ולא פעם כתוצאה מחוסר תשומת לב. אנו רוצים לפנות לציבור ולבקש ממנו לנהוג במשנה זהירות בכל הנוגע לשימוש במכשירי חשמל", מסר יוני בליץ, דובר תחנת הכיבוי כפר סבא. ''מאז תחילת החורף התרחשו באזור מספר שריפות, שהגורם שלהן היה כשל חשמלי או חוסר תשומת לב של בעלי הבית. ישנם אנשים שהולכים לישון עם תנור או עם סדין חשמלי שתמה תקופתו. חשוב להקפיד על כללי הזהירות ולרכוש מוצרי חשמל שיש להם תו תקן''. 
ירון קורן, דובר תחנת הכיבוי הרצליה, ביקש להזהיר את הציבור משימוש במכשירי חשמל לא תקניים, מהנחת בגדים או חפצים על מכשירי החשמל, כגון תנור או מפזרי החום, שהם הגורמים העיקריים לשריפות. "במקרים שפרצה שריפה, יש לנסות ולכבותה במהירות במידה ואין סכנת חיים. כמו כן יש להתקשר מיד ל 102''. 
כללי זהירות למניעת דליקות באדיבות שירותי כבאות וההצלה:
1. אין להעמיד תנור חימום בקרבה לכורסא, ספה, שמיכה או וילונות. 
2. אין להשאיר סדין חשמלי דולק ללא השגחה, רצוי להשתמש בו רק לחימום המיטה ולנתקו עם יציאתך מהחדר. 
3. אסור באיסור מוחלט להוסיף דלק (נפט) לתנור בוער! יש לתדלק את התנור כשהוא כבוי וקר מחוץ לחדרי המגורים ובמקום מאוורר. 
4. אין לייבש בגדים על/או באמצעות תנור חימום. אין לחסום פתחי אוורור של מפזר חום. 
5. יש להיזהר מעומס יתר של מכשירי חשמל על שקע חשמלי אחד, ודא שהתקע צמוד היטב לשקע. עומס יתר גורם לשריפה! 
- בישול: היזהרו בעת הבישול על אש גלויה. אין להשאיר סיר על האש ללא השגחה! השימוש בקומקום חשמלי, מזלג חשמלי, נרות שבת וחג מותרים על משטח שיש בלבד. 
אם התלקחה אש בסיר טיגון שבו שמן רותח אל תשפכו מים! סגרו את הגז וכסו את הסיר או המחבת בסמרטוט רטוב. היזהרו, שהכלי לא יתהפך ויגרום לשריפה או כוויות. 
- עישון: אסור לעשן במיטה. אם אתם נוטים להירדם מול הטלוויזיה אל תעשנו בכורסא. סיימתם לעשן? דאגו לכיבוי מוחלט של בדלי הסיגריה או המקטרת במאפרה. אל תשליכו תוכן מאפרה לסל ניירות. אין לעשן במחסן בקרבת חומרי הדברה או בקרבת חומרים נדיפים ודליקים. הרחיקו גפרורים ומצית מילדים, סקרנות הילדים עלולה לגרום לאסון.


פי.סי.חץ