61% מהישראלים מעדיפים מאוורר על מזגן בחדר השינה

61% מהישראלים מעדיפים מאוורר על מזגן בחדר השינה

למרות הפינוק והצורך בנוחות מרבית במהלך השינה, המחאה הצרכנית עדין כאן והיא מחלחלת גם לחדר השינה

הישראלים של היום, מסתבר, הרבה יותר מפונקים מהישראלים של פעם. הם אוהבים לצאת לחופשות, לאכול במסעדות טובות ולשבת בבתי קפה, לטוס לחו"ל ולרכוש מותגים. כעת מסתבר שהישראלים מפונקים גם כשזה מגיע להרגלי השינה שלהם. אם בעבר, כאשר הקיץ הגיע לישראל, המרפסות וחלונות הבתים היו נפתחים לרווחה כדי לתת למשב רוח רענן להיכנס פנימה, ומזגן היה מחזה נדיר כמו טלוויזיה בשנות ה-60, כיום, כך מגלה סקר חדש, המצב השתנה לחלוטין. 
הסקר שנערך עבור "אלקטרוסטאר", חברת המאווררים המובילה בישראל, לקראת הקיץ על ידי מכון "אושיק רושניק" לאסטרטגיה, התגלה שיותר ממחצית מהישראלים ישנים כמעט כל לילה עם מאוורר או מזגן פתוח ומתכסים בשמיכת פוך. מעל 50% מהנשאלים הודו כי במרבית השבוע הם יעדיפו להדליק את המזגן או להפעיל את המאוורר לפני שהם הולכים לישון – שמיכת הפוך, שפעם הייתה עולה לבוידם עם תחילת הקיץ, משמשת כיום כמוצר משלים למזגן או למאוורר. 
עוד עולה מהסקר, שלמרות הפינוק והצורך בנוחות מרבית במהלך השינה, המחאה הצרכנית עדין כאן והיא מחלחלת גם לחדר השינה: 61% מהישראלים אמרו כי הם מתכוונים לחסוך בקיץ הקרוב באנרגיה וחשמל ולהשתמש במאוורר בחדר השינה כתחליף למזגן, 78%  מהישראלים מתכוונים להשתמש עם מאוורר לפחות בחדר אחד או יותר בקיץ הקרוב.
בדיון סביב השאלה מה יותר בריא, מאוורר או מזגן, 45%  מהישראלים חושבים שעדיף להשתמש במאוורר בלבד מבחינת שמירה על הבריאות הן של מבוגרים והן של ילדים.
יובל גורלי, הבעלים של חברת "אלקטרוסטאר": "הישראלים כבר לא מוכנים להתפשר על בריזה קיצית או אויר שנכנס מהחלון בשעות הערב, בשנים האחרונות אנו עדים לצריכה מוגברת של אמצעים לקירור הבית. המחאה הצרכנית העלתה למודעות שוב את נושא החיסכון בחשמל ובעקבות כך אנו רואים עליה מתמדת במכירות של מאווררים מסוגים שונים כתחליף זול באופן משמעותי למזגנים". 


פי.סי.חץ