חדש: כונס אוויר לחיסכון באנרגיה ולהפחתת רעש

חדש: כונס אוויר לחיסכון באנרגיה ולהפחתת רעש

Ebmpapst השיקה את AxiTop, כונס אוויר חדשני למפוחים בקוטר 800 מ"מ במערכות מיזוג אוויר, התורם להפחתת רעש משמעותית ולנצילות אנרגטית גבוהה ביותר

יצרנית המפוחים והמנועים הגדולה בעולם ebmpapst חשפה בתערוכת Chillventa 2012, התערוכה הבינ"ל המובילה לענף המיזוג, האוורור והקירור, פתרון חדשני להפחתת רעש ולחיסכון נוסף באנרגיה עבור מפוחי מערכות קירור ומיזוג גדולות.
הפתרון שהוצג הינו AxiTop, כונס אוויר חדשני, המורכב על פלטת מפוחי המערכות ומוריד משמעותית את מפלס הרעש וצריכת החשמל. הכונס מתאים למפוחים בקוטר 800 מ"מ ובהמשך יהיה זמין גם עבור קטרים נוספים. 
הכונס החדש מציב סטנדרטים חדשים של נצילות אנרגטית ורמות רעש נמוכות. לשם המחשה, כונס שיורכב על מפוח צירי מדגם W3G800 בקוטר 800 מ"מ, יביא להפחתת רעש של 7.2 דציבלים לעומת מפוח ללא הכונס, וכן לחיסכון של כ-27% בצריכת החשמל, וזאת בנוסף לשיפור בספיקות האוויר בשיעור של כ-9%, על פי נתוני היצרן. 
כונס זה שהורכב על המפוח הביא, על פי בדיקת היצרן, לחסכון שנתי בחשמל של כ-411 אירו למפוח אחד, המגלם חיסכון של אלפי אירו עבור מערך מפוחים במערכות קירור ומיזוג גדולות. רמות הרעש שהתקבלו בבדיקה בספיקות שונות מ-8,800 ועד 21,800 מק"ש היו נמוכות בכ-5.5% בממוצע לעומת מפוח דומה ללא הכונס. להלן טבלת נתוני בדיקת היצרן לדגמי מפוחים בקוטר 800 מ"מ מדגמי W3G800-AU25-01 ו-W3G800-HU25:


יתרונות הכונס החדש באים לידי ביטוי בכך שהוא מתאים לפלטת מאוורר קיים ואין כלל צורך בביצוע התאמות צורה. הכונס מורכב מדפיוזר פנימי וחיצוני ומציע יחידת דפיוזר גמישה המוצעת כיחידה שלמה המסופקת למשתמש על-ידי היצרן. לכונס אפשרויות חיבורים מגוונות ומידותיו קומפקטיות למדי: גובה יחידת דפיוזר: 25 ס"מ ותוספת גובה יחידת כונס – 17 ס"מ. רוחב הכונס הינו 97 ס"מ בלבד. 
חיסכון משמעותי באנרגיה, נצילות אנרגטית גבוהה ורמות רעש נמוכות, הם אלה שהפכו את 
ה-AxiTop לבשורה של ממש בתחום עבור כל מי שמחפש אחר פתרון אוורור אמין ואיכותי עם תרומה אמיתית לשיפור ביצועי המערכות ולחיסכון משמעותי באנרגיה. 
את הכונס החדשני ניתן להזמין מחברת "אחים פולק", היבואנית הבלעדית של ebmpapst בישראל. להזמנה, לייעוץ ולהתאמה של פתרון אוורור מתקדם לחיסכון באנרגיה, ניתן  לפנות לאנשי המכירות של החברה בטלפון 03-9191035 או בכתובת הדוא"ל fans@polak.co.il.


פי.סי.חץ