ההורים איימו בהפגנה והעירייה התקינה אמצעי חימום בגן

ההורים איימו בהפגנה והעירייה התקינה אמצעי חימום בגן

הילדים בני 3-4 נאלצים ללמוד בקור מקפיא כשנבצר מהם להסיר את מעיליהם

החורף אומנם טרם הגיע רשמית לאזורנו, אבל אותותיו מורגשים היטב בגן ילדים בשכונת גילה הירושלמית. הורי הילדים נאלצים בשבועות האחרונים לשלוח את ילדיהם מצוידים במעילים בשל סחבת מתמשכת בהתקנת אמצעי חימום לקראת החורף.
לדברי ההורים מזה מספר חודשים שהם פונים לעירייה בדרישה להתקין מערכות חימום בגן החדש, שנבנה ברחוב האחות יהודית כתוצאה ממסקנות ועדת טרכטנברג, ואולם בקשותיהם נופלות על אוזניים אטומות.
"פנינו לעירייה לא פעם ולא פעמיים", אמר אחד ההורים "בעירייה אמרו כל הזמן ש'בשבוע הבא יתקינו'". הורה אחר ציין כי למרות שהטמפרטורות בבירת ישראל צנחו לאחרונה, העירייה ממשיכה להתעלם מפניותיהם והילדים בני 3-4 נאלצים ללמוד בקור מקפיא כשנבצר מהם להסיר את מעיליהם.
לאור ההתעלמות של הגורמים האחראים בעירייה, החליטו ההורים להתארגן והודיעו לעירייה כי אם לא יותקנו מערכות חימום בגן, הם יערכו הפגנה בכיכר ספרא. "אני מעדיף להפסיד יום אחד של עבודה בכיכר ספרא ולא שבוע ימים שאצטרך להישאר עם ילד חולה בבית", הצהיר אחד האבות. 
למרבה ההפתעה האיומים הועילו ואנשי מחלקת בדק הבית של העירייה הגיעו לגן והתקינו שני גופי חימום עבור עשרות הילדים בגן. "זה עדיף מכלום אבל אנחנו עדיין דורשים חימום ראוי לילדים", מוסיפים ההורים.
מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "הגן ברחוב האחות יהודית (שעד השנה המבנה שימש כמרכז למידה) הינו גן חדש שנפתח במסגרת יישום המלצות טרכטנברג להחלת חוק חינוך חינם לגילאי 3-4. במסגרת הסבתו לגן הוזמנו שני מזגנים חדשים, תוקנו שני המזגנים הקיימים והותקן קונווקטור. כל אלו יתנו פתרון לחימום הגן במהלך החורף". 


פי.סי.חץ