פרויקט צמודי קרקע עם ממ

פרויקט צמודי קרקע עם ממ"ד ראשון בארץ בנתיבות

הממ"ד יהיה בקומה העליונה של הקוטג' בן 2 הקומות על מנת לאפשר הגעה מהירה אליו ככל שניתן

תושבי נתיבות, שספגו לא מעט נזקים במהלך מבצע עמוד ענן, יוכלו בקרוב ליהנות מהפרויקט הראשון בישראל במסגרתו משווקים צמודי קרקע עם ממ"ד.
חברת יורו ישראל, שזכתה במכרז להקמת 24 קוטג'ים צמודי קרקע בשכונת נתיבות מערב, משווקת בימים אלה את הקוטג'ים המיועדים בדגש על תוספת ממ"ד. החברה תכננה את הממ"ד בקומה העליונה של הקוטג' בן 2 הקומות, ולא התחתונה, כמקובל, על מנת לאפשר הגעה מהירה אליו ככל שניתן בשעות הלילה. 
מאחר והקירות התומכים של הממ"ד נבנים למטה עד למעלה, גם חדר השינה שמצוי בדיוק קומה מתחת, מוגן, מכיוון שקירותיו עשויים בטון מסיבי אף הם. כמו כן, הממ"ד מתוכנן בשטח גדול מהסטנדרט – 10-11 מ"ר, כדי שישמש כחדר שינה לכל דבר בימים כבתיקונם. "החלטנו לשכן את הממ"ד בקומה העליונה של הקוטג', כדי שבשעת אזעקה, במיוחד בלילה, לא יהיה צורך לרוץ במדרגות בלחץ, אלא פשוט לגשת לממ"ד הממוקם בחדר הסמוך. זה מעניק לדיירים בטחון וגם סוג מסוים של רוגע", אמרה עפרה חדד, סמנכ"לית יורו ישראל. חדד מוסיפה כי "תכננו ממ"דים גדולים במיוחד כך שיוכלו לאכלס משפחה שלמה באותו החדר, בשעת חירום. הממ"דים יבנו על פי התקנות האחרונות של פיקוד העורף, עם מסנן אוורור, מסנן אב"כ ואלמנטים נוספים, כך שמדובר, למעשה, בממ"דים החדשניים ביותר שיש". 


פי.סי.חץ