קידוח גבריאלה של אדירה אושר להפקדה

קידוח גבריאלה של אדירה אושר להפקדה

הבקשה מתייחסת לקידוח ניסיון שמטרתו מציאת מאגר נפט קל, שניתן להפיק ממנו כמויות מסחריות

הוועדה המחוזית תל אביב במשרד הפנים, אישרה להפקדה להתנגדויות הציבור את התוכנית לקידוח ניסיון לנפט במאגר "גבריאלה", הממוקם במרחק של כ-19 ק"מ מחוף הים, מצפון-מערב למרינה בהרצליה.
התוכנית היא אחת ממספר בקשות שהוגשו למוסדות התכנון, בעקבות החלטת הממשלה לעודד הפקת נפט עצמית כחלק מצרכי הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל.
הבקשה מתייחסת לקידוח ניסיון שמטרתו מציאת מאגר נפט קל, שניתן להפיק ממנו כמויות מסחריות. אם יימצא נפט בכמות מסחרית (כ-2,000 חביות ליום לערך), ניתן יהיה לבצע קידוח הפקה בכפוף לאישור תוכנית, לרבות תסקיר השפעה על הסביבה.
החברה היזמית שזכתה במכרז שפרסמה המדינה - חברת אדירה - הגישה מסמך סביבתי למשרד להגנת הסביבה, הכולל ניתוח תרחישים אפשריים לדליפות נפט אל הים והשפעתו על הסביבה הימית ועל החופים. המסמך מפרט את אמצעי הזהירות, נוהלי החירום, הניטור והפיקוח עליהם, למניעת התפרצות נפט לים וטיפול בתוצאות אירוע כשל.
פוטנציאל הנפט בקידוח 'גבריאלה' עומד על 128 מיליון חביות כמשאבים מוכחים. בנוסף, נמצאו עוד 124 מיליון חביות כמשאבים פרוספקטיביים. ההסתברות הגיאולוגית למציאת הידרוקרבונים (גז או נפט) עומדת על 15%-24%.


פי.סי.חץ