סנדיי תציב מערכות לייצור אנרגיה סולרית בקיבוצים

סנדיי תציב מערכות לייצור אנרגיה סולרית בקיבוצים

נציגי חברת סנדיי ומזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, הכריזו על שיתוף פעולה, במטרה להציב מערכות לייצור אנרגיה סולרית בקיבוצים החברים בתנועה. במסגרת שיתוף הפעולה, תעניק סנדיי, הנמצאת בניהולו של קובי דינר, מימון מלא של כל הפרויקטים אשר יפעלו ע"י אנרגית שמש בתק"ם.

סנדיי פיתחה מודל ייחודי בו היא מפתחת, מממנת, מתקינה ונושאת בכל העליות הכרוכות בהתקנת מערכות סולאריות בקיבוצי התק"ם ואף משתפת ברווחים את בעלי הקרקע. עלויות הפרויקט עשיות להגיע לעשרות ואף למיליוני שקלים.

זאב שור אמר כי הוא תומך בייצור פתרונות אקולוגיים ושימוש באנרגיה סולארית לייצור חשמל, כמו זו המיוצרת ומוצעת כעת על-ידי חברת סנדיי. "הקיבוץ יכול גם בתחום זה להיות חלוץ לפני המחנה. אפעל כדי להמליץ לקיבוצים להיכנס ולהשקיע בתחום האנרגיה הסולארית". שור הוסיף כי הבטיח לנציגי החברה לפעול אצל שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, בכדי שכל קיבוץ שירצה להיכנס לתחום - לא ייתקל בחסמים שימנעו את המהלך.

לפי תקנת החשמל הירו, שנכנסה לתוקף באחד ביולי, בית מגורים יכול להתקין עד 15 קילוואט חשמל סולארי, ומבנה שאינו נועד למגורים יכול להתקין עד 50 קילוואט. במסגרת ההסכם המתהווה תדאג חברת סנדיי להוציא רישיון מחלק חדש לקיבוצים שיאפר התקנת מערכות אנרגיה סולריות ללא הגבלה.

קובי דינר: "המערכת הקיבוצית היא צרכנית אנרגיה גדולה. מתוקף כך, הדרך החלופית לייצור אנרגיה סולארית היא חיונית עבורם. מעבר זה יחסוך למערכת הקיבוצית מיליוני שקלים בשנה, בנוסף לרווח הסביבתי הנובע משימוש באנרגיה סולארית".

 


פי.סי.חץ