משרד התשתיות רוצה להשקיע בחברות אנרגיה

משרד התשתיות רוצה להשקיע בחברות אנרגיה

המדען הראשי פרסם מכרז לחברות הזנק בתחום האנרגיה

המדען הראשי במשרד התשתיות הלאומיות השיק לאחרונה קול קורא לחברות הזנק (סטארט אפ) בתחום האנרגיה. המשרד מעוניין לסייע לשבעה פרויקטים שונים בתחום, בהשקעה תקציבית כוללת של 3.5 מילון ש"ח.
שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, שחנך את הפרויקט לראשונה בשנה שעברה, אמר כי "לפיתוח טכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת ואנרגיה נקייה חשיבות אסטרטגית לישראל. בדרך זו אנו מקדמים ביטחון אנרגטי למדינה מחד, ומשתתפים במאמץ העולמי להגנה על כדור הארץ מפני נזקי גזי החממה מאידך. הדרך שלנו לעודד מצוינות בתחום, היא לתמוך ביזמות העסקית ובמחקר ופיתוח יישומי".
במהלך השנה מאז ניתן הסיוע במסגרת מכרז ההזנק הראשון, זכו כמה מהחברות להצלחה רבה ולהתעניינות בינלאומית מרשימה.
"המייחד את המכרז הזה הוא קהל היעד אליו אנחנו פונים", אומר ד"ר שלמה ולד, המדען הראשי, "אנחנו פונים ליזמים פרטיים בראשית דרכם, אנחנו מחפשים את הנמרצות והברק בעיניים. היזמים הללו שאינם מגיעים ממסגרת אקדמית ויש להם רעיון טוב שנשקל היטב אך לא מבוסס דיו לביסוס תוכנית עסקית, נמצאים 'בעמק המוות של הרעיונות הטובים' ולשם אנחנו רוצים לתת 'זריקת עידוד'. בשנה שעברה היו זוכים שהשכילו לנצל ולמנף את ההכרה של המשרד בכדי להשיג השקעות בינלאומית".
התכנית תאפשר ליזמים לקדם ולבחון את השלב הראשוני בתוכניתם, ולהפוך רעיונות בעלי פוטנציאל מסחרי בתחום האנרגיה למוצרים או שירותים במסגרת חברה עצמאית.
המימון הראשוני יינתן על ידי משרד התשתיות הלאומיות, בשיעור של 50% מעלות פרויקט המחקר, כאשר 50% הנותרים יהיו באחריות היזם. ההיקף ההשקעה שיוענק מצד המשרד יהיה עד 500,000 ש"ח לפרוייקט.

 


פי.סי.חץ