בית ירוק ייבנה במתחם חוצות המפרץ הבית וישמש כמרכז מבקרים

בית ירוק ייבנה במתחם חוצות המפרץ הבית וישמש כמרכז מבקרים

נבחרת סטודנטים ישראלית תשתתף לראשונה בתחרות הבינלאומית היוקרתית "סולאר דקתלון"

נבחרת סטודנטים ישראלית תשתתף לראשונה בתחרות הבינלאומית היוקרתית "סולאר דקתלון"- האולימפיאדה של האדריכלות הירוקה בבניית "בית ירוק".
התחרות, שתתקיים השנה בסין, תכלול 20 מדינות מרחבי העולם, בניהן ישראל, אשר יציגו את "הבית הירוק" ויתמודדו על 10 קטגוריות בתחומי האנרגיה, הנדסת המבנה, אדריכלות ועוד.
מתחם חוצות המפרץ בחיפה, מקבוצת קניוני מליסרון, נבחר להיות מקום משכנו של "בית ארבעת המרחבים" שייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית היוקרתית "סולאר דקתלון"- האולימפיאדה של האדריכלות הירוקה, שתיערך השנה בעיר דטונג, שבסין.
התחרות "סולאר דקתלון" מיועדת למוסדות אקדמאים העוסקים בתחומי הבניה, בניהם: אדריכלות, עיצוב, הנדסה, תעשיה וכן בתחומי הפרסום וניהול הפרויקטים. 20 נבחרות מרחבי העולם יתמודדו על עשר קטגוריות בתחומי האנרגיה, הנדסת המבנה, אדריכלות ועיצוב פנים, תקשורת ופרסום. כל קטגוריה תבחן על ידי צוות שופטים מוסמך בתחומו, לפי קטגוריות וניקוד שהוגדרו בחוקי התחרות.
בימים אלו עומלת הנבחרת הישראלית בראשה עומדים האדריכלים ד"ר יוסי קורי וחן שליטא, על הפרויקט שייצג את ישראל לראשונה בתחרות הבינלאומית שתתקיים באוגוסט 2013. מדובר בפרויקט ייחודי, המשלב בניה ירוקה עם טכנולוגיות ישראליות מובילות בתחומי הבניה הירוקה, בהובלת צוות סטודנטים צעיר ויצירתי, המציג את טיפוס הבניה וצורת המחיה העתידית בסביבה מקיימת.
המבנה של הנבחרת הישראלית תוכנן בהשראת "בית ארבעת המרחבים", המאפיין את אדריכלות הבית הים-תיכוני הישראלי הקדום. תצורת המבנה הינה חדשנית, במרכזה נמצאת החצר הפנימית- כאלמנט המטשטש את הגבולות שבין הפנים לחוץ. גודל המבנה 80 מ"ר.


פי.סי.חץ