אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת מישיגן ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיות מתחדשות

אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת מישיגן ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיות מתחדשות

כל אחת מהאוניברסיטאות התחייבה להשקיע מחצית מסך של מיליון דולר המיועדים להניע את המהלך לאורך שלוש שנים

 

אוניברסיטת בן- גוריון בנגב ואוניברסיטת מישיגן, ארה"ב, חתמו בימים אלה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בפיתוח טכנולוגיות מתחדשות. על ההסכם חתמו סגן הנשיא למחקר של אוניברסיטת מישיגן, פרופ' סטפן פורסט וסגן הנשיאה למחקר ופיתוח של אוניברסיטת בן-גוריון, פרופ' מוטי הרשקוביץ.
במסגרת ההסכם, התחייבה כל אחת מהאוניברסיטאות להשקיע מחצית מסך של מיליון דולר המיועדים להניע את המהלך לאורך שלוש שנים. מטרת השותפות היא ליצור חילופי ידע על מנת לקדם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בתחום של דלקים לכלי רכב, אנרגיה סולארית וחומרים תרמו-אלקטריים, אשר ימירו חום לחשמל. צוותים משותפים משתי האוניברסיטאות יוכלו, מראשית חודש מרץ 2013, להגיש הצעות לקבלת מענקי מחקר לפרויקטים באחד משלושת התחומים הללו. 
"אנחנו חיים בעולם גלובאלי", אמר פורסט, "ואוניברסיטאות חייבות להפוך את פעילותן לחובקות עולם, שכן עלינו להתמודד עם אתגרים שלמדינה בודדת קשה מדי לפתור. כאשר חוקרים מאוניברסיטאות שונות מרחבי העולם עובדים יחד הם מביאים עמם תרבות שונה ונקודת השקפה שונה וכאשר משלבים אותן, מקבלים הרבה יותר מסך כל החלקים".
פרופ' הרשקוביץ ציין כי אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ניצבת מזה למעלה מ-30 שנה בחזית המחקר בתחום האנרגיה. לאחרונה אירחה האוניברסיטה סדנא משותפת עם אוניברסיטת מישיגן בתחום אנרגיה מתחדשת, בדגש על אנרגיה סולארית, דלקים נוזליים ותרמו-חשמל. "אנחנו מצפים בכיליון עיניים לשיתוף הפעולה עם חוקרים מאוניברסיטת מישיגן בנושאים מאתגרים בתחום האנרגיה המתחדשת ומאמינים כי במודל המוסכם לשיתוף הפעולה יש פוטנציאל ליצור טכנולוגיה מדעית חדשה, בעלת פוטנציאל יישומי".
במהלך השנה הראשונה לשיתוף הפעולה ההדדי ימומנו עד ששה פרויקטים. תוצאות המחקרים המדעיים יוצג מדי שנה בסדנא משותפת שיקיימו חוקרים משתי האוניברסיטאות.. 
 


פי.סי.חץ