ישודרגו לוחות החשמל ומערכות הבקרה בתאגיד מעיינות הדרום

ישודרגו לוחות החשמל ומערכות הבקרה בתאגיד מעיינות הדרום

תוכנות הבקרה יעודכנו להגברת יעילותן

 

חברת מים שקטים (מקבוצה יהודה גדרות), בשיתוף עם חברת שניידר אלקטריק, המתמחה בניהול אנרגיה, נבחרו לשדרג את מערכות המים בתאגיד המים מעיינות הדרום ובתאגיד המים רמלה. היקף כל פרויקט נאמד בכ-2 מיליון שקלים. את המכרזים ליוותה חברת ייעוץ "תשתיות מידע".
במהלך הפרויקט ישודרגו בין היתר לוחות החשמל ומערכות הבקרה במתקני המים ובמערכת הביוב, ותוכנות הבקרה יעודכנו להגברת יעילותן. ניהול מערכות המים יכלול מגוון רחב של פתרונות המותקנים ברחבי התאגיד, וכן הקמת מרכז בקרה למיגון, שליטה וניטור. 
במרכז הבקרה תוטמע מערכת סקאדה מסוג VIJEO CITECT של שניידר אלקטריק, המאפשרת צפייה בנתוני זמן אמת של התחנות השונות. כמו-כן, המערכת כוללת מערכת התרעות למפעילי התחנות, המאפשרת מתן שירות מהיר ואמין יותר לטובת ניהול תאגיד המים. 
מסקר שערכה לאחרונה חברת שניידר אלקטריק, עולה כי שדרוג מערכות ניהול תשתיות מים יכול לחסוך יותר מ-20% מעלות חשבון החשמל הרלוונטי, וכנגזר מכך להפחית משמעותית את עלויות התפעול. 
משה גואטה, מנהל תחום המים בשניידר אלקטריק ישראל: "שדרוג מערכות המים יספק לתאגידים שליטה בזמן אמת על הנתונים המתקבלים מהתחנות השונות ויאפשר ניצול המערכות בתאגיד בצורה מלאה והעלאת יתרונות המערכות ואמינותן".
עזרא דיין, מנכ"ל חברת תשתיות מידע: "תכנון הפרויקטים בוצע תוך מתן דגש מיוחד על תשתיות המידע של התאגידים בהווה ובעתיד. תשתיות אלו הנן עמוד השדרה של כל תאגיד ובעזרתן ניתן לתת שרות טוב יותר לכלל האזרחים. מערכות מסוג זה בתאגידי המים חוסכות אנרגיה וזמן שבסופו של דבר מותירות את לקוחות התאגיד (התושבים) עם מערכת שמטפלת במים ובביוב שלהם בצורה אמינה טובה וחסכונית יותר".
 


פי.סי.חץ