מטר של חדשנות

מטר של חדשנות

למעלה מ-300 חברות יציגו את החידושים הכי חמים בתערוכת הטכנולוגיה 2013

אלון גני
מעל ל-300 חברות יציגו את חידושיהם במסגרת תערוכת טכנולוגיה 2013, שתתקיים במרכז הירידים והקונגרסים בתל אביב בין התאריכים 18 - 20 ביוני 2013, בין השעות 10:00 - 20:00.
התערוכה מתקיימת אחת לשנתיים כבר מעל ל-40 שנה, מאורגנת על ידי מרכז הירידים והקונגרסים בישראל בע"מ ומזמנת אליה חברות רבות ומגוונות בתחומי התעשייה מהארץ ומחו"ל, תוך מתן דגש לתעשיית כחול – לבן.
במסגרת התערוכה, שמשמשת חלון הראווה של חזית הטכנולוגיה והחדשנות ומהווה ציון דרך חשוב בהתפתחותה של התעשייה הישראלית ומוקד משיכה לעוסקים בתחום מהארץ ומחו"ל, יוצגו פטנטים עולמיים וטכנולוגיות חדשות בנושאים שונים- רובוטיקה, כלי עבודה, אוטומציה, הידראוליקה, ציוד שינוע והרמה, מכונות, תוכנות ועוד.
להלן, כמה מהחידושים הטכנולוגיים שיוצגו בתערוכה:
"אוריאל שי" תציג כלי עבודה חשמליים תוך התמקדות ב: 
מצברי ליתיום 5.2 אמפר/ שעה - כלי עבודה חשמליים עם מצברי ליתיום 18 וולט בהספק של 5.2 אמפר/שעה  - 75% חיי שירות ארוכים יותר בהשוואה למצברי ה-3.0 אמפר/שעה וזרקור לאתר בניה 7 שעות אור עם מצבר אחד - 7 שעות אור ללא החלפת סוללה.
חברת Ernst Schad הגרמנית היא יצרנית גלגלי שיניים מצומנטים ומושחזים באיכות גבוהה עד קוטר של 2 מטר ומשקל יחידה של 8 טון. במסגרת התערוכה החברה תציג שלושה תחומים של ייצור גלגלי השיניים: ייצור גלגלי שיניים לפי תכנון הלקוח כולל שימוש בחומרים מיוחדים ויישום תהליכים מיוחדים; ייצור גלגלי שיניים לפי דוגמה- למקרים בהם לא קיים שרטוט ייצור; תיקון גלגלי שיניים בהשחזה- במקרים בהם הנזק לפרופיל השן אינו גדול.
אוטומציה ירוחם ושות' הינה הנציגה הבלעדית של חברת CAMOZZI האיטלקית בישראל. במסגרת התערוכה תציג החברה שסתומים פרופורציונאליים דיגיטליים בעלי טכנולוגיה דיגיטלית המאפשרת דיוק גבוה ומהירות עבודה גבוהה, בוכנה חדשה מסדרה 6PF המגבירה את הדיוק והשליטה, וסדרה חדשה של שסתומים פרופורציונאליים כדי לשלוט בלחץ. 
בלומנפלד ג'נרל מכונות יציגו מערכות חדשניות המדמות מכונות דרך אנימציה. בתערוכה החברה תציג סימולטור ללמודי CNC – מערכת ראשונה מסוגה ללימוד CNC, דרך סימולטור המכיל את כל מרכיבי המחשב של Fanuc, הן לכרסום והן לחריטה; ומתקן לניקוי נוזל קירור –מתקן לניקוי וטיהור נוזל קירור מתוצרת Appex, טיוואן עם פטנט רשום. זהו מתקן נייד הנע שתפקידו הוא לנקות ולטהר את האמולסיה של המכונה מן הבקטריות שמזהמות אותה.
בקרה גבע יציגו חידושים בתחום פתרונות הפיקוד, האוטומציה והפניאומטיקה. במסגרת התערוכה יבלטו שני תחומי פעילות חדשים ומבטיחים: הינע ובקרה –מגוון פתרונות ומוצרים חדשים כגון מובילי כבל של חברת EKD, מסילות לינאריות של CPC, בולמי זעזועים של BILZ ועוד; ומוצרי SMC יפן בהם שסתומים וסעפות תקשורת מהמתקדמים בעולם, צ'ילרים ועוד.  
שפיר מערכות ייצור תציג מערכת אחסון מתקדמת המאפשרת לארגונים לאחסן פריטים בעלי ערך כאשר הם יכולים להגדיר עבור כל פריט, מי יהיו המשתמשים שיוכלו להוציא אותו ולנהל מעקב מלא אחרי המתרחש כאשר בכל עת הם יכולים לדעת מי לקח מה, מתי ולאיזה מטרה.
הפיתוח החדשני מאפשר עולם בלי מחסן ובלי מחסנאי, אלא מערכת הנפקה ממוחשבת לשימוש עצמי. 
זאב מלצר Smart Motor תציג מנוע חכם שניתן לתכנתו עם הטלפון הסלולרי ואשר מיועד בעיקר למסועים בפסי ייצור, הכולל אלקטרוניקה פנימית המאפשרת שינוי מהירות ותאוצה רכה.
למנוע החכם שני גדלים ובעזרתם מצליחים לכסות את הרוב הגדול של צרכי אפליקציות המסועים.
ברמיל תציג שימוש בכלים פניאומאטיים המגבירים את הבטיחות ואת אמינות הייצור, ובמסגרתם תכלול שני חידושים עיקריים: נועל סיבובי עם הידוק כפול בעל תנועה ונעילה חלקה ומאפשר אטימה טובה ומונע פתיחה עצמית. לפריט מנגנון נעילה בעל חיכוך נמוך המגדיל את  אורך חיי הפריט ומאפשר נעילה חלקה. בנוסף, יוצגו ידיות מתכווננות המגינות על משטח ההידוק מפני חיכוך גדול והחיכוך המופחת מגן על האלמנט ומונע את עיוות פני השטח (מתאים גם לתעשייה הרפואית).
סמיט טולס הנטר הינה יבואנית כלי עבודה ידניים, חשמליים ופנואמטיים מבית "Hunter" שתחשוף את כל כלי העבודה החדשים ביותר מבית "Hunter", כלים חשמליים מתוצרת HunterPower וכל הליין החדש של כלים ידניים מקצועיים מבית HunterPro. בנוסף יוצגו מכונות לחיתוך קרמיקה חדשות מבית SIGMA המיועדות לחיתוך של אריחי קרמיקה בגדלים של עד 3*2 מטר.
 
 


פי.סי.חץ