גידול משמעותי נוסף ברזרבות הגז במאגר לוויתן ל-19TCF

גידול משמעותי נוסף ברזרבות הגז במאגר לוויתן ל-19TCF

הערכת הרזרבות עלתה מכ-TCF 17 לכ-TCF 19

שותפויות חיפושי הגז דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט הודיעו על גידול משמעותי נוסף בהערכת הרזרבות ללוויתן. הערכת הרזרבות עלתה מכ-TCF 17 לכ-TCF 19, גידול של כ-11%. כמו כן, עודכן טווח הרזרבות לכ-TCF 15-24.
בנוסף לגז הטבעי, על פי הערכות, במאגר תמר 13 מיליון חביות של קונדנסט ובמאגר לוויתן גדלה הערכת הקונדנסט מ-22 מיליון חביות ל-34 מיליון חביות. מדובר בזינוק של 54% מההערכה הקודמת. הקונדנסט משמש כתוסף בייצור תזקיקי נפט שמחירו קרוב למחירה של חבית נפט מסוג ברנט שכיום נסחרת סביב 100 דולר.
"מדובר בעוד הוכחה לכוחה של תעשיית הגז הישראלית ועלינו לשמור על המומנטום" אומר היום יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר חיפושי נפט גדעון תדמור. "ישראל כבר היום מגיעה ליעדים שבוועדת צמח צפו שנגיע אליהם רק בעוד כמה שנים. הביטחון האנרגטי של ישראל מתעצם. אימוץ מסקנות ועדת צמח יאפשר ביצוען של קידוחי אקספלורציה נוספים באופן שיגדיל עוד יותר את רזרבות הגז הטבעי במשק הישראלי".
מנכל דלק קידוחים, יוסי אבו: "עדכון הרזרבות במאגר לויתן ותמר, יחד עם התגליות הנוספות וקידוח האקספלורציה ’כריש’ המתבצע בימים אלה מעידים כי פוטנציאל הגז הטבעי במשק הישראלי גדול מהערכות ועדת צמח.ישראל כבר הפכה לשם דבר בתעשיית הגז והנפט העולמי ועלינו להמשיך קדימה ולתפוס מקום בראש יצואניות הגז בעולם".
 


פי.סי.חץ