סולארית דוראל מכרה 50% מהבעלות לאוצר התיישבות היהודים

סולארית דוראל מכרה 50% מהבעלות לאוצר התיישבות היהודים

סולארית דוראל היא חברה פרטית העוסקת בתחום האנרגיה הסולארית, והיא בעלת מספר רב של רישיונות לייצור חשמל.

 
חברת אוצר התיישבות היהודים השלימה את רכישת של 50% ממניותיה של חברת סולארית דוראל תמורת 22 מיליון שקל. סולארית דוראל היא חברה פרטית העוסקת בתחום האנרגיה הסולארית, והיא בעלת מספר רב של רישיונות לייצור חשמל. לצד אוצר ההתיישבות, בעלי המניות בחברה הם דורי דוידוביץ’ ואלון קסל המחזיקים כל אחד ב–25% מההון. 
סולארית דוראל מחזיקה באופן ישיר, או באמצעות חברות בנות, ב–17 מתקנים בינוניים לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו־וולטאית וב–62 מתקנים קטנים לייצור חשמל. מחזור המכירות השנתי של החברה הסתכם ב–2013 ב–10 מיליון שקל, והרווח הנקי שלה הסתכם ב–6 מיליון שקל. בנוסף, בבעלות החברה עשרות מערכות סולאריות בגודל של 50 קילו-וואט המחוברות לרשת החשמל במסגרת ההסדרה התעריפית לשימוש עצמי והעברת עודפי חשמל לרשת החשמל הארצית.
מרבית המערכות הסולאריות שבבעלות “סולארית דוראל” הוקמו בעשרות קיבוצים, בפריסה כלל ארצית. מקיבוץ יטבתה וסמר בדרום, כרמיה ועלומים בנגב המערבי, מירב ומעלה גלבוע על רכס הגלבוע ועד לקיבוץ אלרום בצפון רמת הגולן. 
“אוצר התיישבות היהודים” הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב ושווי השוק שלה כ-800 מיליון שקל. החברה מחזיקה בכ-5% ממניות בנק לאומי ונשלטת על ידי ההסתדרות הציונית העולמית.
מנכ”ל החברה, ראובן גרסטל: “השותפות שלנו עם “סולארית דוראל” אינה רק שותפות כלכלית. אנחנו משלבים כוחות להשקעה אקולוגית בפריפריה, כחלק מהחזון הציוני במדינת ישראל. אני משוכנע כי שותפות זו הינה ‘רווח לכל’ ותחילתה של דרך ארוכה יחד”.
 


פי.סי.חץ